fbpx

Polecamy

Kuriozum na sesji, radni podczas sesji wyszli na mszę z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego (ZDJĘCIA) Wyróżniony

W czwartek o godzinie 11 rozpoczęła się XXI sesja Rady Powiatu, która jak się okazało trwała ponad 5 godzin z jedynie 10 minutową przerwą. Na początku sesji co należy podkreślić radny Roman Wojcieszek zawnioskował o zmianę porządku obrad. W związku z nieobecnością Pana Starosty Artura Berusa zwrócił się z prośbą o przeniesienie punktu "Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu Skarżyskiego między sesjami", zaznaczając że ma bardzo ważne pytania i oczekuję odpowiedzi od przewodniczącego zarządu. Wniosek został poddany pod głosowanie i uzyskał zgodę większości radnych. Przypomnijmy Starosta wspólnie z Wicestarostą o godzinie 11  podpisywali umowę o dofinansowanie projektu pt: „Stop koronawirusowi! Przeciwdziałanie i ograniczenie skutków pandemii COVID-19 na terenie powiatu skarżyskiego” w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, dzięki której powiat skarżyski otrzyma prawie 3 mln zł.

Podczas, gdy po ponad 3 godzinach trwania sesji, nadszedł czas na przedstawienie sprawozdania starosty z działalności zarządu powiatu skarżyskiego między sesjami, główny pomysłodawca i wnioskodawca przełożenia tego punktu, radny Roman Wojcieszek wspólnie z radnym Mieczysławem Bąkiem zwolnił się z sesji i udał na Mszę Świętą z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, która odbywała się w Sanktuarium Ostrobramskim, której przewodniczył kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej ks. Jerzy Karbownik. 

Nie było by w tej sytuacji nic dziwnego, Msza Święta została zaplanowana, a wszyscy samorządowcy na nią zaproszeni ale czy podczas pełnienia i sprawowania mandatu radnego i wykonywania przez niego swoich obowiązków jakimi jest m.in. uczestnictwo w sesjach wyjście z obrad jest wskazane. Należy również dodać, że radni podczas sesji poinformowali tylko i wyłącznie Przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Jeżyka i samoczynnie nie uzyskując zgody szefa rady wyszli w trakcie obrad i udali się na mszę. Sesje rady powiatu odbywają się tylko raz w miesiącu.

Ocenę tej kuriozalnej sytuacji pozostawiamy Państwu.

We wspólnej modlitwie, uczestniczyli przedstawiciele władz i samorządów województwa świętokrzyskiego, powiatu skarżyskiego samorządów gmin – Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn, Łączna i Skarżysko Kościelne, przedstawiciele jednostek powiatowych oraz poczty sztandarowe.

Z uwagi na odbywającą się w tym czasie XXI sesję Rady Powiatu Skarżyskiego, samorząd powiatowy w trakcie mszy św. reprezentowali sekretarz Małgorzata Nosowicz oraz poczet sztandarowy złożony przez pracowników starostwa powiatowego.

Przypomnijmy: 27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. W uchwale Sejm podkreślił znaczenie samorządów dla tworzenia lokalnych więzi i budowy silnego państwa. Powiat skarżyski, powołany na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 7 sierpnia 1998 r. w sprawie utworzenia powiatów rozpoczął swoją działalność 1 stycznia 1999 r. Jest jednym z 314 powiatów ziemskich. W tym roku przypada 30-lecia Dnia Samorządu Terytorialnego.


reklama


WS, Zdjęcia: Z.Biber (udostępnione na stronie Powiatu Slarżyskiego)

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media