fbpx

Polecamy

Od poniedziałku otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół dla najmłodszych uczniów

W poniedziałek, 25 maja w Skarżysku otwarte zostaną szkoły podstawowe, które zapewnią zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3, a także publiczne przedszkola i żłobki. Placówki będą funkcjonowały w oparciu o zalecenia i opracowane procedury, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jak i pracownikom.

Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja do szkół podstawowych mogą wrócić najmłodsi uczniowie, z klas 1-3. W Skarżysku – po konsultacjach z dyrektorami szkół, inspektorem do spraw BHP dla placówek podległych gminie, a także przedstawicielami środowiska służby zdrowia – wznowione będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze we wszystkich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Skarżyska-Kamienna.

Od poniedziałku 25 maja wznowiona zostanie także działalność miejskich przedszkoli i żłobków.


reklama
Otwarcie placówek oświatowych stwarza możliwość – dla rodziców pracujących – zapewnienia opieki dzieciom w żłobkach, przedszkolach i klasach 1-3 szkół podstawowych. Ostateczna decyzja należy do rodziców. Przypominamy o możliwości dalszego korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Skarżyskie placówki oświatowe będą funkcjonowały w oparciu o zalecenia i uzgodnione procedury, w trosce o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom. Urząd Miasta wesprze placówki oświatowe w zakupie dodatkowych środków do dezynfekcji oraz ochrony osobistej.

O wszelkie szczegóły organizacyjne należy dopytywać u dyrektorów poszczególnych szkół, przedszkoli i żłobków miejskich.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

1 komentarz

  • władysław jagiełło
    władysław jagiełło piątek, 22 maj 2020 15:31 Link do komentarza

    Ale wychowawczynie zrobiły wszystko żeby rodziców zniechęcić do posłania dzieci do przedszkoli i szkół. Zważywszy na to ,że w placówkach Panie nie uzywają maseczek chodża po terenie szkół plotkują w grupach , śmieją sie- rodzice to widzą i boją się ,że przez takie lekkomyślne zachowanie moga byc pokrzywdzone dzieci

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media