fbpx

Polecamy

Rozmowa z Szymonem Hołownią, bezpartyjnym kandydatem na prezydenta

Rozmowa z Szymonem Hołownią, bezpartyjnym kandydatem na prezydenta.

Często w mediach mówi pan, że „inna polityka jest możliwa”. Inna czyli jaka?

Taka, w której Polki i Polacy odzyskują swój głos. Chcę, aby świadomi i aktywni obywatele stali się w polityce na powrót podmiotem, a nie przedmiotem rządów i łupem skłóconych ze sobą partii. Polityka to nie teatr, to nie cyrk. Polityka to nasze życie. Dlatego politycy muszą zacząć myśleć w kategoriach pokoleń, a nie tylko swojej kadencji.

Jakie działania na pokolenia proponuje pan lokalnie, w powiatach, gminach, poza wielkimi miastami?

To samorząd, a nie władza centralna, jest fundamentem naszego państwa, bo to on najlepiej zna potrzeby obywateli. Od kondycji samorządu lokalnego zależy, czy w Skarżysku będą powstawać nowe miejsca pracy, czy uda się zwalczyć wykluczenie komunikacyjne, czy będą miejsca w samorządowym przedszkolu i czy mieszkańcy znajdą dobrą pracę blisko domu, a nie Warszawie, która wysysa młodych i zdolnych z miasta. Chcę wspierać samorządy, które myślą o właśnie takich najbliższych potrzebach ludzi i które będą walczyć o swoich obywateli, aby ci mogli spokojne, uczciwie żyć, w miejscu, które kochają, a nie byli zmuszeni z braku perspektyw wyjeżdżać za granicę.


reklama


Jak będzie wyglądało to wsparcie?

Będę bronić samorządów przed ograniczaniem ich praw przez rząd i nie podpiszę żadnej ustawy, która zwiększy wydatki samorządów bez wskazania źródła, z którego ma pochodzić ich finansowanie. Będę strzegł samorządów przed centralizacją działań publicznych oraz walczył o zwiększenie subwencji dla tych, które ucierpiały wskutek pandemii. Zamierzam wspierać dofinansowanie działań władz lokalnych z centralnej kasy, np. przez przeznaczanie 3% dochodów z podatku VAT na lokalne inwestycje. Pieniądze z podatków muszą trafiać z powrotem do ludzi przez inwestycje w ich miastach i miejscowościach, a nie zapychać kieszenie polityków. Wspólnie z samorządowcami z całej Polski stworzyliśmy Kartę Samorządową zawierającą wszystkie te punkty. Poparły ją już dziesiątki samorządowców w kraju i już dziś zapraszam do współpracy aktywnych świętokrzyskich samorządowców, którzy chcą się do nas przyłączyć i prowadzić politykę bliską ludziom.

Będzie pan w stanie spełnić te plany jako prezydent bezpartyjny i bez zaplecza politycznego?

Prezydent ma do dyspozycji szereg narzędzi, które mogą okazać się znacznie skuteczniejsze w działaniu niż uwikłanie zależności partyjne. On nie jest tylko od podpisywania dyktowanych mu przez rząd ustaw, ale sam posiada inicjatywę ustawodawczą, z której powinien korzystać. Moim najważniejszym zapleczem są Polki i Polacy, którzy mi zaufali i spośród których ponad 8800 osób to zmotywowani do działania wolontariusze Ekipy Szymona rozsiani po całym kraju. Jedna z 18 sekcji Ekipy Szymona na czele z Rafałem Kasprzykiem ma swoją siedzibę w Kielcach i działa w całym województwie świętokrzyskim. To są wspaniali, oddani sprawie ludzie, którzy w okresie pandemii wspomagają seniorów, szyją maseczki dla personelu medycznego, prowadzili działania na rzecz przełożenia wyborów i dystrybuowali nasze banery. Tacy ludzie to najlepsze zaplecze jakie można mieć. Już dziś zapraszam wszystkich, aby włączyć się w ich działania i mam nadzieję, że wkrótce będę mógł znowu zaprosić Was do naszego biura przy Zagórskiej 10 w Kielcach. Potrzebujemy Was. Bo prezydentura nie jest o prezydencie. Ale o tym, że bez Was - 38 milionów Polaków i Polek - Polska po prostu się nie uda.

Spotted Media

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media