fbpx

Polecamy

W Skarżysku będzie nowoczesna rehabilitacja

Modernizacja budynku i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego – a wszystko to przy wsparciu środków unijnych, dzięki którym Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej szpitala w Skarżysku – Kamiennej stanie się nowoczesną, spełniającą najwyższe standardy placówką.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął konkurs poświęcony wsparciu placówek leczniczych, które świadczą usługi w zakresie rehabilitacji związanej z chorobami układu kostno-mięśniowego. Dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1 mln 566 tys. zł otrzymał Zespół Opieki Zdrowotnej – Szpital Powiatowy w Skarżysku – Kamiennej.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej i Oddział Rehabilitacji Dziennej skarżyskiej lecznicy zostaną przeniesione do nowego budynku przy ul. Szpitalnej, w którym dotychczas zlokalizowany był oddział zakaźny. W ramach projektu planuje się przebudowę gmachu i zakup sprzętu medycznego do rehabilitacji.

– Jestem przekonany, że to dobrze wydane pieniądze, które służyć będą świadczeniu usług rehabilitacyjnych na jak najwyższym poziomie oraz zwiększeniu dostępu do zabiegów, przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i leżących – mówi marszałek Andrzej Bętkowski. Podkreśla on, że dzięki realizacji projektu skróci się również czas oczekiwania na świadczenia zdrowotne.

Wicemarszałek Marek Bogusławski dodaje, że projekt, który realizować będzie szpital w Skarżysku – Kamiennej to przykład tego, że świętokrzyskie placówki służby zdrowia chcą się rozwijać, poprawiać jakość świadczonych usług, a bez sprzętu wysokiej jakości jest to niemożliwe.

Projekt Modernizacja i zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Rehabilitacji stacjonarnej w ZOZ w Skarżysku – Kamiennej, Szpitalu Powiatowym im. Marii Skłodowskiej – Curie współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.


reklama


Urząd Marszałkowski w Kielcach

2 komentarzy

 • lola
  lola poniedziałek, 18 maj 2020 11:31 Link do komentarza

  Panie Bętkowski nikt nie wiedział że sprzęt jest odpowiedzialny za poziom świadczonych usług i zwiększenie dostępności do rehabilitacji. Najważniejsi są ludzie , czytaj FIZJOTERAPEUCI. Oni świadczą usługi medyczne, Pan powinien o tym dobrze wiedzieć jako nauczyciel WF. Reklama i wielka ściema a rehabilitacja po 2600 brutto na głowę

  Raportuj
 • Fizjoterapeuta
  Fizjoterapeuta niedziela, 17 maj 2020 10:34 Link do komentarza

  Czy myślicie, że
  wyznacznikiem nowoczesności w fizjoterapii sa jakies maszyny,sprzet czy inne bzdety?
  Nowoczesna fizjoterapia to przede wszystkim fizjoterapeuci.I to w nich trzeba inwestować.Wysylac na kursy,szkolenia ,które są bardzo drogie i mało kogo na nie stać bo nasze pensje są bardzo mizerne.
  Niestety osoby decyzyjne tego nie rozumieją i chyba mentalnie tkwią jeszcze w ubiegłym wieku.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media