fbpx

Polecamy

Kierujący inny, głupota ta sama!

Kolejny nietrzeźwy kierujący został wczoraj wieczorem wyeliminowany z ruchu drogowego przez funkcjonariuszy skarżyskiej drogówki. 24-latek prowadzący audi, zatrzymany do kontroli w gminie Bliżyn, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Dopuścił się także innego przestępstwa. Złamał bowiem sądowny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

We wtorek po godzinie 19 w Bliżynie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej jednostki zatrzymali do kontroli audi. Prowadził je 24-letni mieszkaniec tej samej gminy. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie posiadał także prawa jazdy. Stróże prawa szybko ustalili, że uprawnienia utracił za niezatrzymanie się w przeszłości do policyjnej kontroli. Sąd orzekł wobec niego również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który właśnie złamał. Badanie alkoholem wykazało natomiast, że 24-latek jest kompletnie pijany. Miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.


reklama


Za swą głupotę i kompletny brak odpowiedzialności kierujący audi niebawem wytłumaczy się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za załamanie sądowego zakazu.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media