fbpx

Polecamy

Kolejne kłopoty 31-latka. Włamywacz aresztowany (ZDJĘCIA)

W minioną niedzielę suchedniowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który ujęty został podczas próby kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie jednej z firm w gminie Łączna. Szybko wyszło na jaw, że stoi on także za dwoma podobnymi czynami, których dopuścił się w ciągu majowego długiego weekendu. Tym samym mężczyzna zaliczył kolejny przystanek na obranej przez siebie przestępczej drodze.

W niedzielne popołudnie na terenie firmy transportowej w gminie Łączna właściciel zaparkowanej ciężarówki, ujął na gorącym sprawcę usiłowania kradzieży paliwa ze zbiornika auta. Kompan włamywacza zbiegł. Okazało się także, że rabusie usiłowali ukraść zbiornik na paliwo typu mauser warty około 1000 złotych. Na miejsce przyjechali suchedniowscy policjanci, którzy zatrzymali dobrze znanego im 31-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna notowany był w przeszłości m.in. za kradzieże z włamaniem. W ostatnich dniach skarżyscy stróże prawa odnotowali także kilka podobnych przestępstw na terenie powiatu.

Śledczy ustalili, że zatrzymany skarżyszczanin ma związek z kradzieżą narzędzi i elektronarzędzi wartych ponad 2000 złotych z prywatnej posesji w Skarżysku - Kamiennej oraz stoi za kradzieżą z włamaniem do garażu w tym samym mieście, skąd skradziono elektronarzędzia o wartości przekraczającej 5000 złotych. Część utraconego mienia została odzyskana.


reklama


Wczoraj zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się nie przyznał. Następnie stanął przed obliczem prokuratora i sądu. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze będą teraz ustalać, czy 31-latek miał związek z innymi przestępstwami w powiecie skarżyskim oraz co stało się z pozostałym, skradzionym mieniem. Zatrzymanie drugiego ze sprawców to tylko kwestia czasu.

Za popełnienie kradzieży z włamaniem grozi nawet 10-letni pobyt w więziennej celi.

Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

1 komentarz

  • Danny
    Danny czwartek, 07 maj 2020 07:16 Link do komentarza

    I po cholere to coś utrzymywać i żywić w pierdlu? Pod mur rozstrzelac i po sprawie

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media