fbpx

Polecamy

Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie skarżyskim

Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie skarżyskim Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie skarżyskim

W wieczornym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych nowych przypadka zakażenia koronawirusem w Polsce, łącznie liczba zakażonych w kraju wynosi 2946. W regionie świętokrzyskim potwierdzono dziś 13 osób zakażonych koronawirusem. W wieczornym komunikacie poinformowano o kolejnych osobach z powiatu skarżyskiego.

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, w gronie 7 nowych pacjentów znalazł się starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, dwie starsze kobiety z powiatu skarżyskiego, starsza kobieta z powiatu szydłowieckiego, młody mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz starsza kobieta z powiatu starachowickiego.

Starosta powiatu skarżyskiego Artur Berus informuje, że troje z tych pacjentów przebywało ostatnio na oddziale neurologii w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej.

- Są to osoby, które w połowie marca przebywały w naszym szpitalu na oddziale neurologicznym. Później okazało się, że w tym samym czasie dwa dyżury pełniła tam zakażona pielęgniarka, która prawdopodobnie zaraziła się podczas pracy w lecznicy w Grójcu. Dlatego wszystkich pacjentów przetransportowaliśmy do jednoimiennego Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Okazało się, że te trzy osoby zakaziły się SARS CoV-2 - dodał w rozmowie z Radiem Kielce Artur Berus.


reklama


Rzecznik wojewody świętokrzyskiego, Ewa Łukomska podała również dane sanitarne dotyczące osób hospitalizowanych, poddanych kwarantannie oraz osób pod nadzorem epidemiologicznym.

W naszym regionie:

- 62 osoby są hospitalizowane,
- 4264 osób jest poddanych kwarantannie,
- 106 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W województwie świętokrzyskim w sumie u 62 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jedna osoba zmarła we wtorek, to 80-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego, który miał choroby współistniejące.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media