fbpx

Polecamy

Mieszkańcy nie przestrzegają zakazu zgromadzeń. Posypały się mandaty

Mieszkańcy nie przestrzegają zakazu zgromadzeń. Posypały się mandaty Mieszkańcy nie przestrzegają zakazu zgromadzeń. Posypały się mandaty

Był to pierwszy weekend od kiedy zaostrzeniu uległy zasady obowiązujące w związku z panującą epidemią. Świętokrzyscy policjanci każdego dnia kontrolują kilka tysięcy osób, niestety zdarzają się przypadki lekceważenia zasad. A przecież chodzi tu o życie i zdrowie nas wszystkich!

Świętokrzyscy policjanci każdego dnia kontrolują kilka tysięcy osób, które są objęte domową kwarantanną. Stróże prawa podczas patrolowania ulic, zwracają uwagę na przestrzeganie nowych przepisów dotyczących grupowania się. Ostatniej doby sprawdzono blisko 5300 osób, niestety w 9 przypadkach osoby nie stosowały się do obowiązujących zasad.

Dla przykładu warto przytoczyć przypadki nieodpowiedzialnego zachowania z terenu powiatu buskiego. W piątek 41-latek objęty domową kwarantanną postanowił jednak wyjść na spacer. Kolejnego dnia mieszkaniec Stopnicy opuścił miejsce pobytu. Wczoraj natomiast 28-latek przed jednym z bloków mieszkalnych w Busku-Zdroju postanowił naładować samochodowy akumulator.

Zdarzały się także przypadki grupowania się osób. Na terenie gminy Bliżyn w powiecie skarżyskim policjanci napotkali 4 mężczyzn, którzy nie patrząc na zagrożenia zorganizowali spotkanie towarzyskie w plenerze. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami.


reklama


Pozostałe sytuacje znajdą swój finał w sądzie, gdzie trafi sporządzona przez policjantów dokumentacja. A przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny nawet do 30 000 złotych.

Pamiętajcie, że wychodzimy na ulice, by chronić życie. Warto to docenić i stosować się do koniecznych ograniczeń, które mogą nas uratować!

KPP Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media