fbpx

Polecamy

Apel Starosty Skarżyskiego Artura Berusa do Mieszkańców Powiatu Skarżyskiego

Od kilku tygodni zmagamy się jako państwo, samorząd lokalny oraz społeczność powiatu skarżyskiego z wyzwaniem, z którym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. W całym kraju obowiązuje stan epidemii związany z zagrożeniem zakażenia koronawirusem – choroby wywoływanej przez SARS-CoV-2.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy jest bardzo trudna dla mieszkańców naszego powiatu, szczególnie z uwagi na fakt, że w dniu 25 marca 2020 r. dowiedzieliśmy się o przypadku zakażenia wirusem u pracownika Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Mam świadomość, że każde nieznane zjawisko epidemiczne wywołuje strach, panikę, a co za tym idzie nieracjonalne zachowania społeczne. Jednak strach nie zwalnia nas - społeczności lokalnej - od bycia człowiekiem, który SZANUJE GODNOŚĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA bez względu na sytuację w jakiej się znalazł, niezależnie od swojej woli.

Z ogromnym niepokojem przyjąłem doniesienia medialne, komentarze na forach w mediach społecznościowych oraz incydenty zgłaszane telefonicznie o szykanowaniu pracowników Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej oraz członków ich rodzin przez mieszkańców powiatu skarżyskiego, które miały miejsce w ostatnich dniach podczas zakupów w sklepach czy w czasie przemieszczania się ulicami miasta.

Bezwzględnie potępiam takie zachowania!

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Skarżyskiego

Zwracam się do Państwa z apelem O POSZANOWANIE GODNOŚCI zarówno pracowników Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, jak i każdego człowieka. Nie pozwólmy, aby strach i panika wyzwalały w nas najgorsze odruchy, brak człowieczeństwa oraz dyskryminację drugiego człowieka.

Dziś nie wiemy jak długo trwać będzie walka z koronawirusem. Nie wiemy także kto z nas ostatecznie zostanie nim dotknięty. Pamiętajmy więc, że jest to czas, abyśmy się nawzajem SZANOWALI I WSPIERALI.

Jeśli nie będziemy czuć wsparcia społecznego możemy z tego trudnego czasu wyjść mocniej okaleczeni emocjonalnie niż zdrowotnie.

Apelując o człowieczeństwo, kieruję do pracowników powiatowej służby zdrowia podziękowania za odpowiedzialne pełnienie służby w szpitalu w tym trudnym czasie.

Wspieram WAS całym SERCEM!

Z poważaniem

Artur Berus

Starosta Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media