fbpx

Polecamy

Koronawirus w powiecie: szpital zamyka kolejny oddział

Koronawirus w powiecie: szpital zamyka kolejny oddział Koronawirus w powiecie: szpital zamyka kolejny oddział

Od środy informujemy o kolejnych przypadkach koronawirusa związanych ze skarżyskim szpitalem. Łącznie do soboty odnotowano 16 potwierdzonych przypadków wśród personelu medycznego i pacjentów szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Niedzielne komunikaty o kolejnych przebadanych próbkach informują o ujemnych wynikach jednak zdecydowano o zamknięciu kolejnego oddziału (kilka dni temu zamknięto oddział neurologii).

W wypowiedzi dla stacji TVN dyrektor placówki Leszek Lepiarz mówi o wyłączeniu z pracy szpitala oddziału chirurgii. Do domu wypisano dwie osoby, ośmiu pacjentów przewieziono do innych szpitali.

- Miałem przypadki, że personel próbował odmówić dalszej pracy w szpitalu, w związku z tym taką decyzję żeśmy podjęli - mówi dyrektor.

Dotąd przebadano około 150 osób, w planach jest pobranie próbek łącznie od 250 osób z placówki.

Niepewna sytuacja panuje także w DPS przy ulicy Spornej w Skarżysku-Kamiennej. U jednego z podopiecznych potwierdzono zakażenie, placówkę objęto kwarantanną (łącznie to około 90 osób).

- Dostaliśmy zapewnienie od służb wojewody, że w niedzielę od wszystkich zostaną pobrane próbki do badań – mówi starosta skarżyski w rozmowie ze stacją TVN.

Jak poinformowała w niedzielę po g. 18.00 Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, w regionie 44 osoby są hospitalizowane, 4371 osób jest poddanych kwarantannie, 212 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Źr. TVN / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media