fbpx

Polecamy

Skarżyszczanie hojnie wspierają skarżyskie placówki medyczne podczas walki z koronawirusem! (ZDJĘCIA)

W kraju panuje stan epidemiczny, sytuacja z dnia na dzień jest coraz trudniejsza, jednak w tak zawiłych czasach potrafimy się jednoczyć. Skarżyszczanie również nie pozostają obojętni i z radością dzielą się pomocą, na facebooku 15 marca powstała grupa Widzialna Ręka - Skarżysko-Kamienna.

Celem grupy jest wzajemna pomoc i wsparcie. Chętni mieszkańcy oferują możliwość zrobienia zakupów czy wyprowadzenia pupila na spacer, natomiast potrzebujący mogą zgłaszać swoje problemy.

Odzew mieszkańców jest ogromny, co pokazują ich wpisy na naszym facebookowym fanpagu oraz grupie Widzialna Ręka- Skarżysko -> https://www.facebook.com/groups/563492417589119/ 

Razem z grupą ruszyła również zrzutka, na której mieszkańcy wspólnie zbierają pieniądze na zakup środków ochronnych, dezynfekujących i innych rzeczy niezbędnych do funkcjonowania szpitala w tym trudnym czasie.
Są to m.in.: maski, gogle, przyłbice, okulary ochronne, rękawiczki, kombinezony i wiele innych.

Podczas pierwszego tygodnia zbiórki wspólnie udało się zebrać ponad 8200 zł. Pierwsze środki ochronne zostały już zamówione.

Jeśli nie masz pomysłu w jaki sposób możesz pomóc, to zachęcamy do dorzucenia przysłowiowej złotówki w zrzutce na rzecz skarżyskiej służby zdrowia: https://zrzutka.pl/696p73 

Postanowiliśmy w tym artykule również pokazać w pigułce wasze dobre serce jak podczas ostatnich dni dzieliliście się nim i jak oferowaliście swoją pomoc (pisownia wpisów oryginalna)


reklama


Serdecznie dziękujemy cudownym Osobom z Ekipy Lodowcowej Chlewiska- Szydłowiec za uszycie i przekazanie maseczek dla oddziałów (m.in Oddziału Chorób Wewnętrznych, SORu i Położnictwa) szpitala w Skarżysku- Kamiennej. Jesteście niesamowici i kochani ♥️ Dziękujemy pięknie ?

Dyrektor DPS Jacek Jamroz dziękuje za pomoc w trudnych chwilach, w okresie kwarantanny jaką przeżywa Dom Pomocy Społecznej przy ul. Spornej

Skarzyski SOR otrzymał od MANa stroje ochronne, przyłbice i blisko 1000 par rękawiczek, a Piłkarska Akademia Skarżyska przekazała na rzecz soru maseczki ??

PGE wsparła skarżyskim szpital kwotą ponad 330 tysięcy złotych na zwalczanie koronawirusa

Prezydent Konrad Kronig, wsparł wczoraj DPS przy ul. Spornej

W imieniu swoim, moich koleżanek Pielęgniarek oraz całego Personelu Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala w Skarżysku- Kamiennej serdecznie dziękuję Wam za przekazanie przyłbic oraz płynu do dezynfekcji ♥️ Jesteście cudowni, niesamowici i macie Wielkie Serca ♥️ Baaaardzo dziękujemy ♥️♥️♥️????

Hurtownia MAX Materiały Budowlane Na rzecz walki z korona wirusem przekazali do skarżyskiego szpitala niezbędne środki ochronne: specjalistyczne gogle, maseczki ochronne, rękawiczki oraz środki czystości. Pomagajmy, dbajmy o siebie oraz innych ? Razem możemy wiele! ✌️

Akademia Holistyczna również wsparła personel neurologii, kupując im sprzęt w postaci mikrofalówki

 

Fani łódzkiego Widzewa ze Skarżyska-Kamiennej wsparli DPS na ul. Spornej

 

Market Budowlany MatBud w Skarżysku-Kamiennej przekazał na rzecz SOR-u w Skarżysku 25 kombinezonów i 10 gogli/okularów ochronnych ???

Drodzy Mieszkańcy osiedla Bór.Z uwagi na ograniczenia życia społecznego, spowodowane skutkami pandemii koronawirusa, Rada Osiedla Bór rozpoczęła akcję POMOC SASIEDZKA

SOR Skarżysko dziękuje CASTORAMIE za przekazanie gogli

Hotel Promień wspiera lekarzy i cały personel medyczny Szpitala w Skarżysku-Kamiennej gorącymi posiłkami i firmową szarlotką. Życzymy Wam dużo siły w tym trudnym dla szpitala czasie i doceniamy Wasz trud.

 

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej oferuje pomoc przy zrobieniu zakupów, wyjściu do apteki czy też spaceru z psem

Dobry wieczór.Oferuję bezinteresowną pomoc w zrobieniu zakupów spożywczych lub wykupieniu leków. Oferta skierowana do osób starszych oraz potrzebujących takiej pomocy. Kontakt pod nr tel. 512 003 673. Nie pobieram żadnej opłaty. Jako swoją rekomendację podam fakt, że jestem liderem Szlachetnej Paczki w Skarżysku.

Dzień dobry! Pomogę starszej osobie, bądź osobie która znalazła się w ciężkiej sytuacji finansowej spowodowaną kwarantanna w zrobieniu zakupów, lub wykupieniu recept na mój koszt i dostarczeniu ich do domu, mogę wyjść na spacer z pieskami. Proszę o wiadomość prywatną i nie krępować się w tej sprawie, pozdrawiam...

Witam, posiadając urządzenie do ozonowania firma ZUM ZRB Grzegorz i Kamil Paź nieodpłatnie może wykonać usługę ozonowania samochodów Karetek Pogotowia, Policji i Straży Pożarnej. Kontakt 608053907

NASZA APTEKA w Skarżysku prowadzimy bezpłatny dowóz leków w powiecie skarżyskim.

Chętnie pomogę w zakupach osobom z Bliżyna. W razie czego zapraszam na priv

#pomogę
Witam,
Także chętnie pomogę w zakupach. Super inicjatywa ! 

#pomogę
Hej. Z chęcią pomogę ze spacerami z psem komuś na kwarantannie,mój pies ma agresje lękową więc mogę wyprowadzac i agresywne psy.
Zakupy również nie stanowią problemu?

Chętnie pomogę osobie niesamodzielnej w zrobieniu zakupów i dostarczeniu do domu, dotyczy to również realizacji recept - wykorzystam żonę farmaceutkę ?

Ja mogę pomoc z dezynfekcja , więcej info na Fb Sebclean 24 !!!

5 komentarzy

 • Anonimowy
  Anonimowy niedziela, 29 marzec 2020 22:46 Link do komentarza

  Jakoś nie widać pomocy ze strony naszego Kustosza Sanktuarium „Ostrej Bramy” przy Wileńskiej.
  Zresztą ojciec Rydzyk też milczy...

  Raportuj
 • Marzena
  Marzena niedziela, 29 marzec 2020 15:15 Link do komentarza

  szacunek dla tych co pomagają!

  Raportuj
 • odpowiedz do pomoc innym
  odpowiedz do pomoc innym niedziela, 29 marzec 2020 15:15 Link do komentarza

  No już widze jak oni pomogą, pisanie nic nie da, widać po nich ze lubią siać tylko ferment...

  Raportuj
 • Pomoc innym
  Pomoc innym niedziela, 29 marzec 2020 15:14 Link do komentarza

  Ciekawe jak pomorze skarżyska opozycja? Oni potrafią tylko gadać jak jest dobrze co z Pisem, gdzie pan Bodo, Bogucki, Janowski czy Mazurkiewicz? Jakąś paczke zrobil? A wyszczekani radni z Wikarjusz i Łapaj? Oni pewnie schowani zeby tylko ich nikt nie widział. wiadomo radni którzy są w grupie ryzyka niech lepiej zostaną w domu ale że oni chyba nie są w grupie ryzyka...

  Raportuj
 • Widz
  Widz niedziela, 29 marzec 2020 15:12 Link do komentarza

  Najlepsi są Ci co tylko marudzą i gadają na innych a sami nic nie zrobili. Normalna zazdrość wśród innych osób

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media