fbpx

Polecamy

Kolejne dwie osoby z potwierdzonym koronawirusem w Skarżysku-Kamiennej

Kolejne dwie osoby z potwierdzonym koronawirusem w Skarżysku-Kamiennej Kolejne dwie osoby z potwierdzonym koronawirusem w Skarżysku-Kamiennej

Kolejne dwie osoby z koronawirusem. Łącznie w Skarżysku-Kamiennej potwierdzono 6 przypadków, do zbadania zostało jeszcze kilkadziesiąt próbek.

Poniżej komunikat.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim informuje, że wpłynęły kolejne wyniki testów na obecność koronawirusa, przeprowadzonych u pacjentów i personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Dodatnie wyniki potwierdzono u kolejnych dwóch osób. Dotyczą one jednego pacjenta i jednej osoby z personelu.

Apelujemy o spokój i rozwagę. Prosimy również, aby ograniczyć wyjścia z domu i przestrzegać obowiązujących zaleceń.

O kolejnych wynikach testów będziemy informować na bieżąco.

Starosta Skarżyski
Artur Berus


reklama


Jak wcześniej informowaliśmy, jeden pacjent, u którego potwierdzono koronawirusa, zmarł. Informacje potwierdza dyrektor szpitala w Skarżysku-Kamiennej Leszek Lepiarz.

- Mamy wyniki 16 pacjentów i 3 osób z personelu placówki. Z tej grupy cztery osoby uzyskały wyniki dodatnie. Na ten moment nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć na temat przyczyny śmierci jednego z pacjentów. Na pozostałe wyniki czekamy. Minęły 24 godziny, a my mamy niespełna 20 wyników z 65.

- Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim. Apelujemy o spokój i rozwagę. Prosimy również, aby ograniczyć wyjścia z domu i przestrzegać obowiązujących zaleceń. O kolejnych wynikach testów będziemy informować na bieżąco - czytamy w komunikacie starosty Artura Berusa.

14. ofiara koronawirusa to 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Powiadomiono Świętokrzyskie Centrum ratownictwa Medycznego. Pacjenci, którzy przebywają na zamkniętym oddziale, są ewakuowani do szpitala w Starachowicach.

Przypomnijmy. W związku z potwierdzeniem koronawirusa u pielęgniarki pracującej m.in. w skarżyskim szpitalu w lecznicy zamknięto oddział neurologii.

Kobieta, zatrudniona w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej i w Grójcu, zaraziła się podczas pracy w grójeckiej placówce. To mieszkanka powiatu szydłowieckiego.

- Osoba ta była u nas 16 i 17 marca po 12 godzin. Obecnie zatrzymaliśmy na oddziale wszystkich pracowników oddziału neurologii i czekamy na, jak to określono, „priorytetowe badania” wszystkich osób, które zostały wytypowane jako te, które mogły mieć ewentualny kontakt i mogły ulec zakażaniu. To około 60 osób – mówił zast. dyr. ds. medycznych Krzysztof Grzegorek.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media