fbpx

Polecamy

PILNE! Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w skarżyskim szpitalu! [uakt.] Wyróżniony

PILNE! Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w skarżyskim szpitalu! PILNE! Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w skarżyskim szpitalu!

Na oddziale neurologii skarżyskiego szpitala u czterech pacjentów uzyskano pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Jeden z pacjentów zmarł. Informację potwierdził dyrektor placówki.

Jak informowaliśmy wczoraj, na oddziale neurologii szpitala powiatowego w Skarżysku w dniach 16–17 marca dyżur pełniła pielęgniarka zakażona wirusem SARS-Cov-2. Kobieta zaraziła się pracując w szpitalu w Grójcu. Wszystko wskazuje na to, że to ona mogła przyczynić się do zakażenia pacjentów.


reklama


Pierwsze informacje o potwierdzonych czterech przypadkach zakażenia w skarżyskim szpitalu uzyskaliśmy od jednego z pracowników, który chce zachować anonimowość. Dzisiaj jedna z zakażonych osób zmarła. Trwają ustalenia, czy przyczyną zgonu był koronawirus.

Poniżej zamieszczamy stanowisko Starostwa Powiatowego:

Szanowni Państwo,
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że wpłynęły częściowe wyniki testów na obecność koronawirusa, przeprowadzonych u pacjentów i personelu oddziału neurologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Na podstawie przeprowadzonych badań zakażenie koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych wykazane zostało u 4 pacjentów.

Z przykrością informujemy, że jeden Pacjent, u którego potwierdzono koronawirusa zmarł. Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim.

Apelujemy o spokój i rozwagę. Prosimy również, aby ograniczyć wyjścia z domu i przestrzegać obowiązujących zaleceń.

O kolejnych wynikach testów będziemy informować na bieżąco.

Starosta Skarżyski
Artur Berus

4 komentarzy

 • Franek Kimono
  Franek Kimono środa, 25 marzec 2020 18:40 Link do komentarza

  Ciekawe, czy robią testy wszystkim których wypisali w poniedziałek z neurologii...i którzy prawdopodobnie zarażają innych.

  Raportuj
 • Kasia
  Kasia środa, 25 marzec 2020 17:36 Link do komentarza

  Ale bzdury piszecie!!!wiele ludzi przechodzi bezobjawowo, więc mogła świadomości nie mieć

  Raportuj
 • Leon Kieres
  Leon Kieres środa, 25 marzec 2020 17:32 Link do komentarza

  To wszystko wina rządu i prezydenta Dudy! O koronawirusie wiedzieli od stycznia a za pracę wzieli się w marcu? Tylko wybory w maju ich interesują, ludzi mają gdzies bo wiedzą że w czerwcu czy lipcu albo na jesień są bez szans!

  Raportuj
 • p
  p środa, 25 marzec 2020 16:41 Link do komentarza

  Człowieku, czy Ty wiesz co piszesz ? Pielęgniarek jest jak na lekarstwo. "Zero odpowiedzialności" - tak możesz pisać o prezydencie, rządzie - bo to oni nam zgotowali ten los.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media