fbpx

Polecamy

Trwają badania osób mających styczność z zakażoną pielęgniarką ze skarżyskiego szpitala. Odział neurologii zamknięty!

Trwają badania osób mających styczność z zakażoną pielęgniarką ze skarżyskiego szpitala. Odział neurologii zamknięty! Trwają badania osób mających styczność z zakażoną pielęgniarką ze skarżyskiego szpitala. Odział neurologii zamknięty!

W związku z potwierdzeniem koronawirusa u pielęgniarki pracującej m.in. w skarżyskim szpitalu w lecznicy zamknięto oddział neurologii. Wdrażane są odpowiednie procedury. Badania pobrano od od 65 osób.

Kobieta, zatrudniona w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej i w Grójcu, zaraziła się podczas pracy w grójeckiej placówce. To mieszkanka powiatu szydłowieckiego.

Osoba ta była u nas 16 i 17 marca po 12 godzin z potwierdzonym, jak już teraz wiemy, koronawirusem. Obecnie zatrzymaliśmy na oddziale wszystkich pracowników oddziału neurologii i czekamy na, jak to określono, „priorytetowe badania” wszystkich osób, które zostały wytypowane jako te, które mogły mieć ewentualny kontakt i mogły ulec zakażaniu. To około 60 osób – mówi zast. dyr. ds. medycznych Krzysztof Grzegorek.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy wyniki wszystkich przebadanych będą dostępne.


reklama


Krzysztof Grzegorek zapewnia, ze osoby przebywające na zamkniętym obecnie oddziale neurologii, są zabezpieczone, wyposażone w odpowiednie środki ochrony. W zależności od wyników będą wdrażane kolejne procedury.

- Mam nadzieję, że w większości przypadków nie było długiej ekspozycji i będziemy mogli normalnie funkcjonować, bo jesteśmy potrzebni.

foto: skarzysko.info

2 komentarzy

 • Ml
  Ml środa, 25 marzec 2020 16:33 Link do komentarza

  Te 60 osób miało kontakt z całym szpitalem i kto im zrobi badania oni cały czas pracują

  Raportuj
 • Zaplątana
  Zaplątana środa, 25 marzec 2020 13:49 Link do komentarza

  I tak sie to rozprzestrzenia... Teraz te. 60 osob mialo kontakt ze swoimi rodzinami Ci zas mozliwe,ze ze znajomymi z sasiadami i tak kuzwa dookola sie to wszystko zaplata.. w ten sposob nigdy sobie z tym nie poradzimy i z 60 osob zrobi sie momentalnie 300

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media