fbpx

Polecamy

Trwa budowa jednego z największych skateparków w Polsce (ZDJĘCIA)

W Skarżysku-Kamiennej powstaje największy w regionie i jeden z największych skateparków w kraju. Na rozległym terenie nie zabraknie też innych obiektów dla miłośników jazdy na hulajnogach i rowerach, jak tory pumptrack z pierwszym w Polsce elementem do jazdy ekstremalnej zwanym „cradle”. Cały kompleks ma być gotowy po wakacjach.

Prace przy inwestycji rozpoczęły się wiosną, a pierwsze efekty już są widoczne. Na rozległym terenie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej powstaje skatepark, pumptrack, plac zabaw, kompleks boulderowy, ścieżka rowerowa, mini trybuny, a także budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów, parking z drogami i infrastrukturą towarzyszącą, zagospodarowana będzie też zieleń. Całość zajmie ponad 23 tys. metrów kwadratowych.

Budowany pumptrack, czyli kompleks torów rowerowych, będzie się składał z torów dla początkujących (MINI PUMP – dla dzieci) oraz toru dla zaawansowanych (FLOW TRUCK, o długości ponad 400 metrów). Tory składają się z garbów, zakrętów oraz małych „hopek”. Elementem toru dla zaawansowanych będzie półkolista sfera („cradle”), służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej.

Kolejny, wyczekiwany element inwestycji, czyli skatepark zajmie powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składał się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl.

Powstanie też coś dla miłośników wspinaczki - kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni bulderowych, przewidzianych do wspinania bez użycia asekuracji linowej (asekuracja zapewniona będzie przez warstwę amortyzującą).

Powstanie również plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i zjeżdżalnią dla najmłodszych.

Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Inwestycja jest elementem dużego projektu realizowanego w Skarżysku pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej” o łącznej wartości ponad 13 mln zł.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media