fbpx

Polecamy

31-letni rozbójnik zatrzymany

31-letni rozbójnik zatrzymany 31-letni rozbójnik zatrzymany

Skarżyscy policjanci zatrzymali w środę 31-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna najpierw pobił 38-latka, a następnie ukradł mu telefon komórkowy warty 170 złotych. Za taki czyn sprawcy grozi nawet 12 lat za kratkami.

Pod koniec lutego do skarżyskiej komendy zgłosił się 38-letni mieszkaniec gminy Bliżyn. Poinformował policjantów, że został pobity i okradziony przez znanego mu z widzenia mężczyznę, któremu uprzednio naprawiał samochód. Ponadto napastnik pod groźbą ponownego pobicia miał zażądać od niego 2000 złotych. Pokrzywdzony doznał urazów twarzy i stracił telefon komórkowy warty 170 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko ustalili dane sprawcy rozboju.


reklama


Ten jednak „unikał spotkania” ze stróżami prawa. W środę funkcjonariusze zatrzymali 31-latka, karanego uprzednio m.in. za kradzież i posiadanie narkotyków. W piątek w prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzuty, do których w części się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa sprawcy grozi nawet 12 lat więzienia.

Opr. JG
źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media