fbpx

Polecamy

Sukces Młodziczek MKS Gala Skarżysko

W niedzielę, 8 marca drużyna Młodziczek MKS Gala Skarżysko, uczestniczyła w turnieju finałowym Świętokrzyskiej Ligi Siatkówki, w swojej kategorii. Turniej odbył się w Kielcach w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońska 90.

Zajmując trzecie miejsce w fazie zasadniczej sezonu, która trwała od października 2019 roku, dziewczęta zapewniły sobie miejsce w wojewódzkim turnieju finałowym oraz udział w turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski Młodziczek. To co mogła dzisiaj drużyna ugrać więcej niż w fazie zasadniczej, byłoby dla niej nagrodą za wysiłek i dotychczasową wytrwałość. Wytrwałość to dobre słowo, ponieważ dzisiaj wystąpiły na boisku, w dwóch meczach w składzie 7 osobowym. Co to znaczy, wtajemniczeni wiedzą doskonale. Przez cały sezon nie było lepiej gdyż nigdy nie było pełnego składu czyli co najmniej 12 zawodniczek.

Takie niestety jest środowisko siatkarskie Skarżyska, gdzie brak jest chętnych dzieci do uprawiania siatkówki dziewczęcej. Małe też jest zainteresowanie szkół.

Turniej kielecki, był szansą na nowe otwarcie, ponieważ wszystko liczyło się od nowa.

W pierwszym spotkaniu, zespół starł się z drużyną Fun Sport Kielce, drużyną która pokonała Nas w sezonie zasadniczym dwukrotnie. Tym razem, również nie było niespodzianki i MKS Gala uległ drużynie z Kielc, faworytowi finałowej rozgrywki, w stosunku 0-2, w setach 11:25 i 20:25.

Drugie spotkanie, to potyczka z SMS KSZO Ostrowiec. Ta drużyna również pokonała MKS Gala w sezonie dwa razy, ale Nasz zespół miał też swoje szanse. Dzisiaj również była szansa, ponieważ MKS Gala wygrał pierwszego seta, ale na kolejne nie było już mocy. Całe spotkanie zespół przegrywa 1-2 w setach do 25:23, 18:25, 7-15.

Dziewczęta z MKS Gala zajęły więc III miejsce w województwie i pojadą na 1/4 Finału Mistrzostw Polski Młodziczek prawdopodobnie do ... Kielc, tak, ponownie do Kielc. Jest to powtórzenie wyniku sprzed 6 lat, kiedy to ówczesne zawodniczki młodziczek (rocznik 1998) również zapewniły sobie udział w tym etapie rozgrywek czyli ¼ finału Mistrzostw Polski.

Drużyna MKS Gala, wystąpiła w Kielcach w składzie:

W.Osóbka, Z.Skuza, E.Wilkowska, H.Gołuch, A.Póltorak, L.Misiewicz, A.Stępień. W drużynie występowały jeszcze, nieobecne dzisiaj E.Klamka, W.Żak, trenerem drużyny jest Pan C.Lisowski, a pozostałe sprawy nadzorowała Sekretarz MKS Pani A.Kamińska.

Szczegółowe wyniki dzisiejszego turnieju.
Fun Sport Kielce - MKS Gala Skarżysko 2:0 (25:11,25:20),
MKS Gala Skarżysko - SMS KSZO Ostrowiec Św. 1:2 (25:23,18:25,7:15),
SMS KSZO Ostrowiec Św. - Fun Sport Kielce 0:2 (17:25,12:25)

Mistrzem województwa została drużyna Fun Sport Kielce (organizator jednego z turniejów ¼ finału Mistrzostw Polski), drugie miejsce dla SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (wyjazd na turniej ¼ finału Mistrzostw Polski do mistrza Podkarpacia).