fbpx

Polecamy

Marzena Okła-Drewnowicz w zarządzie krajowym PO (wideo)

8 lutego w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej pt. #NowaPlatforma #NowaEnergia, która wybrała nowe władze krajowe partii. W zarządzie jest nazwisko z naszego województwa.

- Gdy 19 lat temu powstała Platforma, to opierała się na wielkiej idei. Idei wspólnoty, energii, przede wszystkim idei która połączyła konserwatystów, liberałów, przedsiębiorców, samorządowców, nas wszystkich. Idei człowieka, to człowiek powinien zawsze być najważniejszy. Nie państwo. - mówił przewodniczący Borys Budka w trakcie posiedzenia Rady Krajowej. Tylko władza, która boi się człowieka, która boi się własnych obywateli, stwarza wszechwładny aparat państwowy, niepodlegający żadnej kontroli. My kochamy Polskę, bo my rozumiemy Polki i Polaków. Ale my przede wszystkim w przeciwieństwie do naszych oponentów, po prostu wierzymy w człowieka, w ludzi. Dziś w tym miejscu chcę jasno powiedzieć, że Platforma, Koalicja Obywatelska daje właśnie Polakom nadzieje na dobre państwo, na państwo skuteczne, w którym nikt nie boi się odpowiedzialności, bo wie, że osoby kompetentne, uczciwe, które są prawdziwymi patriotami, nie boją się niezależnej kontroli sądowej, niezależnych instytucji, bo pracują dobrze, swoim sercem, bo są zaangażowane, prawdziwymi polskimi parriotami, a nie tylko tymi, którzy raz do roku krzycząc wzniosłe hasła, tylko i wyłącznie dzielą Polaków.


reklama


Podczas Rady Krajowej głos zabrała także wicemarszałek Sejmu i kandydatka PO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa Błońska.

– Platforma musi być jak to świeże powietrze, które do nas dociera. Musi być szansą na lepsze życie, musimy być szansą na lepszą Polskę. Ja mam wrażenie, że teraz w tym naszym polskim domu jest bardzo duża duchota i stęchlizna. My wiemy jak przewietrzyć i odbudować to co się w tym domu dzieje. Serdecznie zapraszam was na 29 lutego do Warszawy na moją konwencję. Zapraszam was wszystkich. Zapraszam wszystkich, którym zależy na demokratycznej Polsce, którym zależy na wolności.

Wśród czwórki wiceprzewodniczących znaleźli się Bartosz Arłukowicz (który został wybrany także szefem sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej), była premier Ewa Kopacz, były wicepremier Tomasz Siemoniak i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sekretarzem generalnym wybrano Marcina Kierwińskiego, skarbnikiem został Łukasz Pawełek. Wybrano także członków Zarządu Krajowego PO, a wśród nich znalazła się poseł ze świętokrzyskiego, Marzena Okła-Drewnowicz.

Pozostałe nazwiska to: Urszula Augustyn,  Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Kropiwnicki, Izabela Leszczyna, Czesław Mroczek, Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska i Cezary Tomczyk, a także marszałek Senatu, Tomasz Grodzki.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media