fbpx

Polecamy

Działania "Bezpieczny Przejazd" z udziałem policjantów (ZDJĘCIA)

Dziś w godzinach porannych na przejeździe kolejowym w miejscowości Lipowe Pole Plebańskie prowadzona była ogólnopolska akcja profilaktyczna „Bezpieczny przejazd”. W działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa udział wzięli policjanci ze skarżyskiej drogówki oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Kierowcy przejeżdżający dziś przez przejazd kolejowy w Lipowym Polu Plebańskim mieli możliwość przypomnieć sobie ogólne zasady oraz zachowanie jakie obowiązuje przed przejazdami kolejowymi. Taki był też główny cel akcji profilaktycznej „Bezpieczny przejazd”, w której udział wzięli skarżyscy policjanci oraz sokiści. Uczestnicy ruchu drogowego otrzymali ulotki informacyjne, z których można dowiedzieć się m.in. na jakich zasadach działają sygnalizatory i rogatki na przejazdach kolejowych. Bezwzględnie tego typu akcje są konieczne i z pewnością z roku na rok przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na przejazdach drogowo-kolejowych.

Organizatorzy działań ostrzegają, że droga hamowania rozpędzonego pociągu wynosi często ponad 1 kilometr i jest średnio 13 razy dłuższa niż droga hamowania samochodu. Siła z jaką pociąg miażdży samochód jest porównywalna do siły, z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę. W zderzeniu obu pojazdów kierujący autem mają nikłe szanse na przeżycie! Dlatego bardziej świadomy zagrożeń kierowca znacznie zwiększa swoje bezpieczeństwo na torach.

 


reklama


Opr. IR

Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media