fbpx

Polecamy

Zimowisko 2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. W tym roku pogoda nie jest wymarzona na zimowy wypoczynek, ale dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego wcale się nie nudzą. Wręcz przeciwnie. Bardzo aktywnie spędzają czas podczas zorganizowanego na terenie szkoły zimowiska.

Pierwszego dnia, po omówieniu programu zimowiska, ustaleniu zasad bezpieczeństwa i przypomnieniu norm zachowania przyszedł czas na wspólne zabawy i gry integracyjne. Uczestnicy zaprojektowali też logo zimowiska. Drugiego dnia wypoczynku, podczas wycieczki do zagrody edukacyjnej Wieś. Co, dzieci przeniosły się do świata czekolady Poznały historię czekolady, techniki jej przygotowania i wykorzystania. Dla uczestników czekoladowych warsztatów była to też okazja do samodzielnego zrobienia tabliczki czekolady.

Spacerując po zagrodzie, obserwowali jej mieszkańców: gęsi, kury, kozy, króliki oraz konie. Dużą radość sprawiło dzieciom karmienie i głaskanie zwierząt. Kolejny dzień była dniem szczególnie „coolturalnym, a to ze względu na wyjazd do kina ‘Centrum” w MCK na film pt. „Urwis”. Tytułowy bohater filmu, pokazał dzieciom jak wielka może być przyjaźń między człowiekiem, a psem. Pozostała część dnia upłynęła na rywalizacji drużynowej – były quizy, kalambury oraz zagadki o tematyce filmowej i czytelniczej.

Dzieci wykazały się nie tylko wiedzą, ale też dużą kreatywnością i logicznym myśleniem. Czwartkowy wyjazd do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku–Kamiennej był dla dzieci niezwykłym przeżyciem. Spotkanie z policjantami i obserwacja ich pracy w miejscach na co dzień niedostępnych (areszt, strzelnicę, kojce dla psów policyjnych), a także niecodzienna okazja wejścia do radiowozu policyjnego na długo pozostaną w pamięci uczestników zimowiska. A po wizycie na Komendzie był czas na szaloną zabawę w bawialni „U Pana Kota” i nakręgielni. Wrażeń z tego intensywnego dnia było pod dostatkiem. Pierwszy tydzień zimowiska zakończył się białym szaleństwem na lodzie.

Przed dziećmi kolejne dni ferii w mieście i wspaniałe atrakcje. Czekają: kino, basen oraz trampoliny i spotkania interesującymi Gośćmi.


reklama


materiał własny SP2

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media