fbpx

Polecamy

Robert Dąbrowski łączy siły z teamem Automax na sezon 2020

Robert Dąbrowski zakończył swój debiutancki sezon na 4 pozycji w grupie w OPONEO Mistrzostwach Polski Rallycross. W tym czasie dał się poznać jako zdeterminowany i utalentowany kierowca. Nowy sezon traktuje ponownie bardzo poważnie i stawia sobie ambitne cele.

Przygotowania do sezonu 2020 ruszyły pełną parą. Wiemy już, że Robert wystartuje nowym autem – tym razem siądzie za kierownicą Renault Maxi RX, które będzie serwisować Automax Motorsport.

Automax jako jeden z najlepszych teamów w Polsce zdobywał z kierowcami tytuły także na arenie międzynarodowej. To bardzo ważne dla Roberta doświadczenie, ponieważ na sezon 2020 zaplanował starty w aż czterech krajach poza Polską: w Słowacji, Czechach, Austrii i Niemczech.

Na początek start sezonu w Słomczynie 25–26 kwietnia i od razu w międzynarodowym towarzystwie. Pierwsza rudna MPRC będzie połączona z mistrzostwami strefy Europy Centralnej (CEZ), a na torze pojawią się Czesi i Słowacy. Na czeski Autodrom Sosnova team Dąbrowski – Automax wybiorą się już w czerwcu, a na Słowacji pojawią się na zakończenie sezonu – w październiku.

Poza rundami MPRC i łączonymi z czeskim i słowackim czempionatem Robert zaplanował jeszcze dodatkowe starty w Austrii (na tortach Wachauring Melk oraz Flugau), by spróbować swoich sił w zupełnie nowym dla siebie otoczeniu i poznać styl jazdy rywali z Zachodu. Rewizja kalendarza pozwoliła ponadto dodać wyjazdy na wyścigi do Niemczech.

Na pytanie o założenia na nowy sezon Robert odpowiada jednoznacznie: „W sezonie 2020 zdobędę tytuł mistrza Polski. To chyba najważniejszy cel dla sportowca – być najlepszym, po to mierzy się z innymi kierowcami w wyścigu. A że każda rudna to świetna zabawa, wyzwanie i porządna dawka adrenaliny, z tym większym zapałem przygotowuję się do każdego startu”.

Cel na ten sezon jest zatem ambitny – mistrzostwo Polski w grupie SuperNational i w klasie S2000. Nowe auto, świetny team serwisowy i liczne starty, które pozwolą zdobyć doświadczenie i doskonalić umiejętności, sprawiają, że zrealizowanie tego założenia wydaje się jak najbardziej realne.


reklama


materiał prasowy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media