fbpx

Polecamy

Mieszkańcy miasta mogą składać podpisy poparcia dla akcji „Tanie segregowanie”

Przypominamy, że w mieście trwa akcja zbierania podpisów pod inicjatywą wprowadzenia rządowych dopłat do stawek śmieciowych, które ponoszą mieszkańcy. Prezydent miasta i radni Rady Miasta wystosowali w tej sprawie apel to premiera Mateusza Morawieckiego, proponując wdrożenie systemu 50-procentowych dofinansowań. Podpisy pod inicjatywą można składać również w Urzędzie Miasta.

W liście do premiera prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig napisał m.in. „Nie mamy realnego wpływu na kształt gospodarki odpadami i generowane przez niego koszty, ani na prawo ustanawiane przez rząd, jednak to my – jako samorządy – musimy brać na swoją odpowiedzialność podejmowanie stosownych uchwał podnoszących stawki opłat od mieszkańców i wyjaśnianie mieszkańcom powodów takich zmian. Dlatego też przychylam się do postulatu podnoszonego przez część polskich samorządów o wprowadzenie 50-procentowych dopłat z budżetu państwa do ponoszonych przez mieszkańców opłat za odpady segregowane”.

Prezydent podkreślił w swoim liście, że taki system odciążyłby mieszkańców, którzy zmuszeni są do ponoszenia coraz wyższych opłat za śmieci, a także przyczyniłby się do budowania proekologicznych zachowań i prowadzenia prawidłowej segregacji odpadów.


reklama
Analogiczną uchwałę z apelem do prezesa Rady Ministrów podjęła w grudniu 2019 roku Rada Miasta. Kolejnym elementem jest akcja pod hasłem „Tanie segregowanie”, w której poparcie dla inicjatywy rządowych dopłat mogą wyrazić także mieszkańcy miasta.

Nie jest to nowa inicjatywa. Z podobnymi apelami wystąpiły już Słupsk, Jabłonna, Nieporęta, Zakroczym, Sochocin. My jesteśmy pierwszą gminą w regionie świętokrzyskim, która wystąpiła z taką inicjatywą – mówił prezydent miasta, Konrad Krönig. - Rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów, które przekażemy do premiera. Chcemy, aby swoje poparcie wyrazili również mieszkańcy. Wtedy taka akcja będzie miała większy wydźwięk i również te podpisy zostaną złożone do prezesa Rady Ministrów.

Podpisy można składać m.in. w Urzędzie Miasta – w Biurze Obsługi Interesanta. Akcję koordynuje Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media