fbpx

Polecamy

Skarżyskie szkoły w rankingu "Perspektyw"

Skarżyskie szkoły w rankingu "Perspektyw" Skarżyskie szkoły w rankingu "Perspektyw"

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking 500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce w województwie zajęło tak samo jak rok temu Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach. Jest to 6. liceum w skali kraju.

Zwycięzcami tegorocznego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 jest Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. W rankingach znalazły się też dwie szkoły ze Skarżyska - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza


reklama


I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku jest 360. w kraju, a 12. w regionie. Rok temu szkoła uplasowała się na 521. w Polsce. II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Skarżysku w tym roku uplasowało się na 780. miejscu w skali kraju i 25. w regionie świętokrzyskim.

Poza rankingiem 500 najlepszych, na 26. miejscu w regionie uplasowało się Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej. Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej również nie zakwalifikowało się na listę "500", w województwie znalazło się na 29. miejscu.

Pozostałe szkoły ponadgimnazjalne niestety znalazły się poza 500 najlepszych. Pełna lista laureatów dostępna jest pod linkiem: http://licea.perspektywy.pl/2020/

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media