fbpx

Polecamy

Skarżyscy strażacy z nagrodami od Komendanta Głównego (zdjęcia)

7 stycznia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej na uroczystej zbiórce przekazania służby odbyło się wręczenie nagród dla członków Specjalistycznych Grup Ratowniczych.

Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej st. bryg. Marcin Machowski po przyjęciu meldunku złożonego przez dowódcę JRG w Skarżysku-Kamiennej bryg. Jarosława Janowskiego odczytał decyzję Komendanta Głównego bryg. Andrzeja Bartkowiaka, który przyznał, za duży wkład w realizację zadań związanych z funkcjonowaniem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Skarżysko” oraz wysoki poziom wiedzy specjalistycznej, nagrodę pieniężną dla dowódcy tej grupy st. kpt. Marcina Jasińskiego oraz jego zastępcy asp. sztab. Rafała Siedleckiego.

Decyzję o przyznaniu nagrody wyróżnionym funkcjonariuszom wręczył Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej, który oprócz gratulacji życzył dalszego wzorowego wykonywania obowiązków służbowych w ramach funkcjonowania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Skarżysko”. Do gratulacji i życzeń przyłączył się również zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej bryg. Andrzej Pyzik oraz koledzy wyróżnionych funkcjonariuszy.

W woj. Świętokrzyskim funkcjonuje 10 specjalistycznych grup ratowniczych, w zakresie ratownictwa wysokościowego, technicznego wodno-nurkowego, chemiczno-ekologicznego oraz grupa poszukiwawczo ratownicza.

Jedna z grup w zakresie ratownictwa chemiczno-ekologicznego utworzona została na bazie Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej i wchodzi w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP . Specjalistyczna grupa „Skarżysko” została powołana do prowadzenia działań związanych z likwidacją zdarzeń związanych z uwolnieniem niebezpiecznych substancji chemicznych zagrażających życiu i zdrowiu ludzkiemu oraz mogących spowodować zagrożenia związane z degradacją naszego środowiska naturalnego, prowadząc do katastrof ekologicznych.

W skład grupy wchodzą

- ciężki samochód ratownictwa technicznego SCRt

- ciężki samochód gaśniczy GCBA5/40

- średni samochód ratownictwa chemicznego SRCHem

- samochód operacyjny Ford Ranger

oraz 10 ratowników przeszkolonych w zakresie zagrożeń o charakterze chemicznym i biologicznym.


reklama


T. Kandyba / KP PSP / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media