fbpx

Polecamy

Obserwowali kierowców… z ziemi i powietrza

20 grudnia w ogólnopolskie działania „Prędkość” włączyli się funkcjonariusze z Wydziałów i Zespołów Ruchu Drogowego ze wszystkich jednostek w garnizonie świętokrzyskim. Mundurowych z drogówki wsparli również operatorzy policyjnego drona, za pośrednictwem którego stróże prawa obserwowali zachowania kierujących.

Od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji zauważalne było znaczne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce. Mniej było również zdarzeń drogowych skutkujących obrażeniami ciała bądź śmiercią. Niestety z biegiem lat intensywność oddziaływania przepisu na kierujących znacznie zmalało. Od początku roku świętokrzyscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej blisko 2700 kierujących pojazdami, którzy nadmiernie przekroczyli dopuszczalną prędkość i ostatecznie czasowo stracili prawa jazdy.

W piątek na kierujących, którzy pomylili ulicę z torem wyścigowym szczególna uwagę zwrócili policjanci z Wydziałów i Zespołów Ruchu Drogowego ze wszystkich jednostek w garnizonie świętokrzyskim, w tym mundurowi z grupy SPEED. Podczas piątkowych działań zostały wykorzystane ręczne mierniki prędkości, a także radiowozy oznakowane i nieoznakowane. Dodatkowo w akcję włączyli się, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, którzy przy wykorzystaniu drona obserwowali zachowania kierujących.

Opr. DJ, Źródło: KWP w Kielcach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media