fbpx

Polecamy

Dzień Teatru w "Erblu". Uczniowie z wizytą w Teatrze Muzycznym w Łodzi (ZDJĘCIA)

Tradycją I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej stał się Dzień Teatru. Cała społeczność szkolna wyjeżdża wtedy do jednego z największych teatrów w Polsce, by wspólnie obejrzeć spektakl.

Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne - w tym roku szkolnym 583 uczniów pod opieką 40 nauczycieli, 12 autokarami wyjechało do Teatru Muzycznego w Łodzi. Uczniowie mogli zobaczyć jeden z popularniejszych musicali Claude'a-Michela Schönberga i Alaina Boublila pt. "Miss Saigon". Utwór przedstawia tragiczną historię miłości na tle wojny w Wietnamie. Słynny musical dotyka trudnych spraw związanych z próbą odnalezienia miłości w świecie ogarniętym brutalną wojną i chaosem.

Inspiracją dla scenarzysty Claude'a Michela Schönberga stało się zdjęcie przedstawiające wietnamską kobietę, która z bólem oddaje swoje dziecko żołnierzowi opuszczającemu amerykańską bazę wojskową. W komunistycznym Wietnamie dzieci zrodzone ze związków Wietnamek i Amerykanów były prześladowane, a w USA czekał je lepszy los.

Niektórzy krytycy doszukują się związków sztuki z operą Pucciniego "Madame Butterfly". Musical "Miss Sajgon" ma doskonałą oprawę muzyczną - wszystkie partie wokalne śpiewane były na żywo z towarzyszeniem orkiestry, można było podziwiać wspaniałą scenografię oraz elementy baletu i rewii. Uczniowie wyszli ze spektaklu oczarowani.

Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem łódzkiej "Manufaktury".

Edukacja teatralna w I LO im. J. Słowackiego ma wieloletnią tradycję - wcześniej młodzież odwiedzała teatry m.in. w Warszawie oraz Krakowie. Wyjazd społeczności szkolnej do teatru pełni funkcję nie tylko edukacyjną, ale przede wszystkim integracyjną oraz rozwija i uczy wrażliwości na sztukę.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media