fbpx

Polecamy

Po premierze „Rekordowo letniego lata” happysadu

materiały zespołu / okładka: fot. Marcin Ślusarczyk materiały zespołu / okładka: fot. Marcin Ślusarczyk

Tego roku zespół happysad świętuje swoje 18. urodziny. Wejściu w „dorosłość” towarzyszy premiera ósmego albumu pt. „Rekordowo letnie lato”. Od dzisiaj wydawnictwo dostępne jest w sprzedaży oraz w serwisach streamingowych.

Na przestrzeni lat twórczość zespołu happysad stopniowo ewoluowała – od melodyjnych rockowych utworów z motywami reggae, po głębokie, alternatywne brzmienia, znane z ostatniej płyty „Ciało obce”. – Zespół happysad egzamin dojrzałości, a nawet pracę magisterską obronił już dawno, a najnowszy album, „Rekordowo letnie lato”, to dla niego co najmniej drugi rockowy fakultet – czytamy w najnowszym wydaniu miesięcznika „Teraz Rock”.

Utwory z najnowszej płyty sprawiają wrażenie spójnej kontynuacji wypracowanego przez lata „dojrzałego” stylu alternatywnego. Niosą jednak za sobą klimat dużo bardziej pogodny niż głębokie, melancholijne utwory z „Ciała obcego”. Materiał na „Rekordowo letnie lato” powstawał podczas dwóch obozów kompozycyjnych w 2017 i 2018 roku. – Wydanie ósmego krążka zbiega się z osiemnastoma latami funkcjonowania na scenie, co jest w jakiś sposób symboliczne i utwierdza nas w przekonaniu, że nikomu nie musimy już nic udowadniać. Mamy nadzieję, że słychać to na tej płycie wyraźnie – mówi lider zespołu, Kuba Kawalec.


reklama


„Rekordowo letnie lato” składa się z 10 utworów, z czego dwa – „Cały” oraz „Jak dawniej” – ukazały się już wcześniej jako single wraz z teledyskami. Dzisiaj miał premierę klip do trzeciego singla – „Słoneczniki i Konopie”:

Na nowym albumie zespół występuje w niezmienionym składzie – Kuba Kawalec (wokal, gitara), Łukasz Cegliński (gitara), Artur Telka (bas), Jarosław Dubiński (perkusja), Maciej Ramisz (klawisze, gitara), Michał Bąk (klawisze, saksofon). Producentami nowego albumu są Marcin Kors oraz Bogdan Kondracki, znany ze współpracy m.in. z Dawidem Podsiadło. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Mystic Production.

Na nowej płycie skarżyskiego zespołu znajdziemy następujące tytuły: „Od Tańca”, „Mgła na torach”, „Jak dawniej”, „Musisz”, „Co mi po tobie”, „Słoneczniki i Konopie”, „Cały”, „Niepotrzebnie”, „Płytka Rzeka” oraz „Zanim Umrzesz”. Fotografia na okładce autorstwa Marcina Ślusarczyka przedstawia skarżyskie Jezioro Rejowskie i charakterystyczne rowerki wodne.

„Rekordowo letnie lato” jest już dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, a także do odsłuchania w serwisach streamingowych, takich jak Spotify, Tidal, czy iTunes. Dla miłośników „analogu” przewidziano również wydanie na dwóch długogrających płytach winylowych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media