fbpx

Polecamy

Premier Mateusz Morawiecki w Skarżyskim Mesko z nowymi funduszami inwestycyjnymi (ZDJĘCIA)

W dniu 27 listopada 2019r. na terenie wydziału produkcyjnego Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej została podpisana umowa inwestycyjna pomiędzy PGZ S.A., a Skarbem Państwa w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka oraz Prezesa PGZ – Witolda Słowika, jak i przedstawicieli pracowników Spółki, świętokrzyskich polityków, związków zawodowych i dziennikarzy. W ramach tej umowy Mesko S.A. otrzyma dokapitalizowanie w wysokości 400 mln zł na projekty inwestycyjne związane z budową kompetencji produkcji prochów wielobazowych, amunicji oraz rakiet.

Premier oraz Prezes PGZ S.A. podczas wizyty w MESKO zapowiedzieli w kolejnych latach dalsze inwestycje dla Spółki. Na zakończenie spotkania politycy stanęli do wspólnej fotografii z przedstawicielami załogi. Prezes rady ministrów złożył wpis z życzeniami dla pracowników i członków Zarządu firmy do Księgi Pamiątkowej MESKO S.A.

W ramach tej umowy w latach 2019 – 2022 będą realizowane projekty inwestycyjne w MESKO w zakładach w Pionkach, które obejmą budowę nowoczesnych kompetencji produkcyjnych i technologii związanych z produkcją prochów wielobazowych oraz elementów amunicji wielkokalibrowej i artyleryjskiej. Środki przeznaczone na inwestycje pozwolą również na zwiększenie mocy produkcyjnych, zabezpieczenie infrastruktury oraz rozbudowę bazy magazynowej. Druga część inwestycji będzie realizowana w zakładach w Skarżysku-Kamiennej i obejmie zwiększenie zdolności produkcyjnych amunicji małokalibrowej, rakiet oraz komponentów do amunicji wielokalibrowej przy jednoczesnym unowocześnieniu istniejącego na terenie MESKO parku maszynowego.

Wartość planowanych do realizacji inwestycji opiewa łącznie na 436,6 mln zł, z czego 400 mln stanowi dofinansowanie Skarbu Państwa z Funduszu Reprywatyzacji, a 36,6 mln zł są to środki własne MESKO S.A.


reklama


Mesko SA

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media