fbpx

Polecamy

Dzielnicowy w każdym calu

Dzielnicowy w każdym calu Dzielnicowy w każdym calu

We wtorek jeden z mieszkańców gminy Suchedniów złożył pisemne podziękowanie na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Pawła Dzierżaka. W ten sposób mężczyzna chciał wyrazić swoją wdzięczność za zaangażowanie, jakim w codziennych swoich obowiązkach cechuje się funkcjonariusz policji asp. szt. Krzysztof Berus.

Dzielnicowy to w pewnym sensie policjant pierwszego kontaktu. Pełniąc służbę w swoim rejonie realizuje szeroki zakres działań mających na celu diagnozowanie, zapobieganie, a także rozwiązywanie wielu problemów lokalnej społeczności. Wiedza na temat mieszkańców, zapoznanie się z ich skomplikowanymi niejednokrotnie sytuacjami życiowymi często doprowadza do pozytywnego zakończenia wielu nieporozumień, a także poważniejszych problemów. Takim zaangażowaniem i chęcią pomocy wykazał się jeden z suchedniowskich dzielnicowych.


reklama


Stróż prawa rzetelnie potraktował sytuację w jakiej znalazł się jeden z mieszkańców podległej gminy. Mężczyzna zwrócił się do swojego dzielnicowego o wsparcie i pomoc w rozwiązaniu kłopotów, które od dłuższego czasu uniemożliwiały spokojne funkcjonowanie członków jego rodziny. Dzielnicowy wykazując się zwyczajną ludzką empatią i odpowiednim podejściem do drugiego człowieka pomógł wybrnąć rodzinie z przykrego konfliktu w jakim się znalazła. Wdzięczny mieszkaniec podkreśla w swoim podziękowaniu, jak ważną rolę każdego dnia spełnia ciężka i odpowiedzialna praca dzielnicowego, czego sam jest doskonałym przykładem. Dzięki taktownemu, a jednocześnie zdecydowanemu działaniu stróż prawa spowodował, że zwaśnione strony odbudowują swoje relacje.

Pamiętajmy, że dzielnicowi to ludzie otwarci, kompetentni i zawsze dostępni. Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i służą wsparciem, pomocą i fachową wiedzą.

ir / kpp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media