fbpx

Polecamy

Dzień Patrona i Dzień Pracownika Socjalnego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 23 listopada 2019r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku – Kamiennej odbyło się spotkanie Grona Pedagogicznego, Słuchaczy i Pracowników Centrum z okazji obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, Dnia Patrona oraz wręczenia indeksów słuchaczom I – szego roku Kolegium Pracowników Służb Społecznych na kierunku „pracownik socjalny”.

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania sylwetki Patrona Szkoły – prof. Mieczysława Michałowicza, wybitnego lekarza i społecznika. Następnie przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą historii Szkoły, która funkcjonuje blisko 60 lat i wykształciła w tym czasie kilka tysięcy pracowników służb medycznych, społecznych i opiekuńczych.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja dotycząca początków działalności pracy socjalnej – „Zawód czy misja?” przygotowana przez słuchaczy semestru V - tego „pracownik socjalny” pod kierunkiem mgr Grażyny Pająk – wykładowcy Kolegium.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie indeksów słuchaczom I – szego roku na kierunku „pracownik socjalny” przez Panią Dyrektor CKZiU – Danutę Latos. Na zakończenie został wyświetlony film pt.: „Chcesz wiedzieć jak czuje się pracownik socjalny?”, który pokazuje w sposób humorystyczny dzień z życia pracownika socjalnego.

Obecnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku – Kamiennej obok Kolegium Pracowników Służb Społecznych, w którym kształcą się przyszli pracownicy socjalni, prowadzi także Policealną Szkołę Pracowników Służb Społecznych, w której w systemach dziennym lub zaocznym prowadzone jest kształcenie w takich zawodach jak,: technik farmaceutyczny, terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca, technik usług kosmetycznych i inne. CKZiU organizuje także kwalifikacyjne kursy zawodowe w zawodach zbieżnych z profilem kształcenia.

W lutym 2020 roku planowane jest uruchomienie kształcenia w zawodach: technik sterylizacji medycznej i opiekun medyczny. CKZiU jest placówką publiczną, prowadzoną przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oferującą bezpłatne kształcenie dla młodzieży i osób dorosłych na wszystkich kierunkach i systemach kształcenia.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media