fbpx

Polecamy

Droga powiatowa w Podzagnańszczu już przebudowana (ZDJĘCIA)

Powiat skarżyski zakończył kolejną inwestycję drogową. Mieszkańcy gminy Łączna już mogą korzystać z przebudowanej drogi w Podzagniańszczu. W ramach inwestycji trwającej od czerwca br., drogę powiatową Nr 0588 T w Podzagnańszczu przebudowano na odcinku ponad 686 m oraz wyremontowano ją na odcinku 65 m. W piątek, 22 listopada przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego – starosta Artur Berus, członek zarządu Tadeusz Bałchanowski, radny Jerzy Żmijewski i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż wzięli udział w odbiorze końcowym drogi.

W ramach przebudowy wykonano nawierzchnię, poszerzono jezdnię do szerokości 6,0 m, wykonano chodnik o szerokości 2 m wraz ze zjazdami szerokości 4 m oraz wykonano dojścia do zatoki autobusowej. Zrobiono także dwa skrzyżowania z drogami gminnymi, odwodnienie wraz z przepustami rurowymi i przykanalikami, a także umocniono skarpy i dno rowu płytami ażurowymi. Ponadto zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu w postaci poręczy ochronnych oraz wykonano oznakowania - pionowe i poziome drogi.

Przebudowa i remont drogi w Podzagnańszczu kosztowała ponad 1 mln 66 tys. zł. Inwestycję sfinansowano z budżetu Powiatu Skarżyskiego, który przeznaczył na ten cel kwotę w wysokości blisko 219 tys. zł oraz ze środków pozyskanych z Programu Funduszu Dróg Samorządowych (447 700,00 zł) i od Gminy Łączna (400 tys. zł).

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Adrian Cieśla ze Starachowic.

W odbiorze końcowym inwestycji uczestniczyli także, przedstawiciele gminy Łączna, Policji w Skarżysku-Kamiennej, pracownicy starostwa powiatowego oraz Zarządu Dróg Powiatowych.


reklama


J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media