fbpx

Polecamy

Nie oddzwaniaj, oszuści czyhają!

Nie oddzwaniaj, oszuści czyhają! Nie oddzwaniaj, oszuści czyhają!

Policja ostrzega przed kolejną metodą oszustów, którzy czyhają na cudze pieniądze. Oprócz przestępców podszywających się pod członków rodziny, policjantów, czy nawet amerykańskich żołnierzy, policjanci odnotowują co i rusz nowe metody działania sprawców.

Trzy dni temu do skarżyskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który zawiadomił stróżów prawa, że stracił 650 złotych. O taką bowiem kwotę wyższa była faktura za jego abonament telefoniczny, wystawiona przez operatora sieci. Okazało się, że wcześniej mężczyzna ujawnił w swym telefonie komórkowym nieodebrane połączenie. Nie przeczuwając podstępu oddzwonił na numer, który się wyświetlił. Niestety połączenie zostało przekierowane do jednego państw Afryki. Stawki za minutę połączenia z takimi krajami zaczynają się często od 30 złotych.


reklama


Pamiętajmy o zachowaniu czujności i rozwagi!!! Kiedy zobaczymy na ekranie swojego telefonu nieodebrane połączenie z numerów rozpoczynających się cyframi +232, +255, +245, +243 etc.

w żadnym razie nie oddzwaniajmy. Jeśli nie spodziewamy się telefonu od znajomego lub bliskiego, który przebywa daleko na granicą, najlepiej także nie odbierać takich połączeń. Uchronimy się tym samym od utraty własnych pieniędzy.

jg / kpp

2 komentarzy

 • nikt
  nikt poniedziałek, 25 listopad 2019 23:27 Link do komentarza

  jeśli nie mamy nikogo za granicą i nie spodziewamy się telefonu z zagranicy, w ogóle nie powinniśmy oddzwaniać, bo i po co? :-)

  Raportuj
 • Iga
  Iga poniedziałek, 25 listopad 2019 09:34 Link do komentarza

  +22394583057 +22372609954 Na te też nie oddzwaniac.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media