fbpx

Polecamy

Ćwiczenia ratownicze na skarżyskim odcinku budowanej drogi ekspresowej S7 (ZDJĘCIA+WIDEO) Wyróżniony

Na prawej jezdni drogi ekspresowej S7 koło Skarżyska-Kamiennej zderzenie samochodu osobowego z cysterną i wyciek substancji niebezpiecznej, na lewej jezdni zderzenie z busem i kilkanaście osób poszkodowanych. Droga całkowicie zablokowana. Na miejsce przyjeżdżają strażacy, policjanci, ratownicy medyczni i służby drogowe.

Zdarzenia drogowe i działania ratownicze to epizody ćwiczeń zorganizowanych przez skarżyskich strażaków na planowanym do udostępnienia ciągu głównym drogi ekspresowej S7 między granicą województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego, a Skarżyskiem-Kamienną.

Podobne ćwiczenia poprzedzają otwarcia kolejnych odcinków dróg ekspresowych w województwie świętokrzyskim. Ratownicy zapoznają się podczas takich działań z planami drogi, przejazdami awaryjnymi, możliwościami dojazdu na miejsce akcji, zasadami demontażu barier między jezdniami, umiejscowieniem wpustów do kanalizacji. Stałym elementem ćwiczeń jest na przykład rozbiórka, a następnie montaż barier w pasie rozdziału.

Działania były możliwe dzięki ułożeniu na ciągu głównym ekspresowej trasy ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni. Aktualnie trwają prace przy montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, roboty na węźle Skarżysko Zachód oraz roboty wykończeniowe. Wykonawca inwestycji, Budimex, deklaruje udostępnienie ciągu głównego skarżyskiej S7 w grudniu br., zgodnie z kontraktem cała inwestycja zakończy się w maju 2020.

Szacunkowe ilości wykonania robót:

  • warstwa ścieralna SMA - ok. 202 112,5 m2 (w tym na Trasie Głównej ok. 193 811 m2 i na obiektach mostowych ok. 8301,5 m2) - masa około 19 015 ton.
  • bariery ochronne - około 35 074 mb
  • ogrodzenia dróg - około 18 661 mb
  • montaż ekranów akustycznych typu "Zielona Ściana" - około 5 075,6 mb
  • ustawienie słupów oświetleniowych - 260 sztuk
  • ustawienie bramownic - 9 sztuk.reklama


GDDKiA Kielce, WS foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media