fbpx

Polecamy

Sensei Zbigniew Zaborski z wizytą w Japonii (ZDJĘCIA)

W dniu 6 listopada wyleciał do Japonii sensei Zbigniew Zaborski trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki "Kyokushin-Karate" na seminarium przygotowujące do egzaminu na kolejny czarny pas oraz na Mistrzostwa Świata w karate. Przebywał tam do 14 listopada 2019 biorąc udział i w egzaminie na stopnie mistrzowskie i jako ekipa wspierająca polaków podczas walk o mistrzostwo świata.

Mistrzostwa świata open w karate Kyokushin odbywają się od 1975 roku w Japonii co cztery lata i od tamtej pory nikt spoza Japonii nie zdobył tego tytułu. Bliski dokonania tego czynu był Polak Maciej Mazur, który po stoczeniu siedmiu bardzo ciężkich pojedynków uplasował się na drugim miejscu zdobywając tytuł v-ce mistrza świata. To ogromny sukces dla Polski.

Dodać należy, że Maciej Mazur zdobył Wicemistrzostwo Świata Karate Shinkyokushin w Tokio, gdzie rywalizował w formule open – bez podziału na wagę, wiek i stopień zaawansowania. Niesamowity sukces Polaka –pierwszy tak spektakularny i wierzymy, że nie ostatni, albowiem w Kielcach w 2021 roku odbywać się będą wagowe mistrzostwa świata i będzie tu kolejna szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony wszystkich Polaków.

Podczas odbywających się mistrzostw świata odbywało się także Word Karate Seminar 2019 Fuji-Midorino-Kyukamura - Światowe Seminarium Karate Shinkyokushinkai w Japonii o ośrdoku FUJI Midori no Kyuka-mura , w którym brał udział nasz rodak na co dzień trener karate Zbigniew "Zaborek"| Zaborski ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki "Kyokushin-karate" Seminarium skupiło po nad 800 uczestników z całego świata.

To ogromne wyzwanie brać udział w takim przedsięwzięciu. Seminarium to kończyło się egzaminem na kolejne wyższe stopnie mistrzowskie. Nasz trener sensei Zbigniew Zaborski podchodził do egzaminu na 4 Dan ukończył egzamin z wynikiem pozytywnym spełniając wszystkie wymogi podczas testu kihon, kata, ido geiko i kumite.


reklama


1 komentarz

  • Zaborek
    Zaborek sobota, 16 listopad 2019 12:18 Link do komentarza

    Bardzo dziękuję Panu redaktorowi Adamowi Ciok za wspaniałą fotorelację z mojego pobytu w Japonii. Z całego serca DZIĘKUJĘ także wszystkim którzy wierzyli we mnie i wspierali do końca........ Wróciłem z Japonii szczęśliwy i zadowolony mimo iż troszkę poobijamy i zmęczony, zdałem egzamin na 4 Dan. Pora więc podziękować tym dzięki którym ten wyjazd był udany: po pierwsze Dziękuję Shihanowi Remigiuszowi Karpińskiemu 6 Dan z Ełku za merytoryczne przygotowanie mnie do egzaminu. Za wsparcie finansowe mojego wyjazdu i 10-cio dniowego pobytu w Japonii z całego serca Dziękuję Pani Karolinie Oleksiak, Tomkowi Dekarczykowi, Staroście Arturowi Berusowi, Mariuszowi Wiśniewskiemu, Krzysztofowi i Edycie Aleksandrowicz, Danielowi Młynarczykowi, Sławomirowi Chabiorowi, Agnieszce Chłopek, Agnieszce Kulig, Ewie Sokół, Ani i Łukaszowi Pieniążek, Andrzejowi i Monice Świerczyńskim.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media