fbpx

Polecamy

Fundacja "Daj Szansę" podpisała umowy ze stypendystami (ZDJĘCIA)

Dwudziestu czterech uczniów otrzymało od Fundacji "Daj Szansę" stypendia na łączną kwotę 55 tys. zł. na rok szkolny 2019/2020. To kolejny, już dziewiętnasty rok, od kiedy Fundacja wspiera m.in. stypendiami uzdolnioną młodzież z terenu powiatu skarżyskiego lub uczęszczających do tutejszych szkół.

Być stypendystą Fundacji "Daj Szansę" to wyróżnienie. Otrzymanie stypendium od "Daj Szansę" jest możliwe dzięki zaufaniu i wsparciu darczyńców, którzy wierzą w idee wspierania młodych zdolnych ludzi, ułatwiając im w ten sposób rozwój talentów. W piątek 15 listopada br. stypendyści podpisali umowy stypendialne w ramach których będą mięli wypłacane przez okres 10 miesięcy stypendia (od września 2019 r. do czerwca 2020 r.).

W spotkaniu ze stypendystami uczestniczyli członkowie zarządu Fundacji "Daj Szansę".

Zarząd Fundacji w roku szkolnym 2019/2020 realizuje trzy programy stypendialne: Program Stypendiów Naukowo-Socjalnych „Żaczek”, Program Stypendiów Artystycznych i Program Stypendiów Sportowych.

Stypendia otrzymało 24 uczniów, w tym najwięcej, bo 15 uczniów to stypendyści stypendiów naukowo-socjalnych "Żaczek", dwie osoby będą pobierać stypendia artystyczne oraz 7 osób otrzyma stypednia sportowe.

- Na realizację tych stypendiów przeznaczyliśmy w tym roku łączną kwotę 55.000 zł. Fundacja na ten cel pozyskała środki z Funduszu Rodziny Gavellów przy Fundacji im. S. Batorego, z odpisu 1 % podatku dochodowego, z darowizn m.in. Pana Leszka Wojteczka, radnych powiatu i miasta oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - informuje Joanna Wężyk prezes Fundacji.

Stypendia Fundacji "Daj Szansę" przyznawane są osobom wyróżniającym się zdolnościami, talentami i umiejętnościami w różnych dziedzinach - naukowych, artystycznych czy sportowych. Dziś ze stypendystami podpisujemy umowy, które przyznają stypendia, ale także określają obowiązki stypendysty - dodaje prezes Fundacji.

A wśród tych obowiązków są m.in. udział w imprezach i akcjach charytatywnych organizowanych przez Fundację, promowanie w środowisku programów stypendialnych oraz działalności "Daj Szansę", a także pozyskiwanie funduszy na programy stypendialne w ramach 1%, kwest i aukcji.

Zgodnie z tradycją Fundacji "Daj Szansę" oficjalne, uroczyste wręczenie stypendystom stypendiów odbędzie się podczas najbliższego Koncertu Charytatywnego 24 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej. 

Stypendia z Programu Żaczek otrzymali:

1. Bogusiewicz Katarzyna I LO
2. Borek Katarzyna I LO
3. Czarnota Katarzyna I LO
4. Gąska Aleksandra I LO
5. Gładyś Maria I LO
6. Gralec Anita I LO
7. Kulińska Julia I LO
8. Lisowska Izabela ZST
9. Magiera Łukasz ZST
10. Obara Paulina ZSE
11. Pawłowska Martyna I LO
12. Przeworska Patrycja ZSE
13. Rożek Natalia ZSE
14. Synowiec Martyna ZSE
15. Szafrańska Natalia I LO

Stypendia artystyczne otrzymali:

1. Gadecka Emilia Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu
2. Markowski Jan Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Kielcach

Stypendia sportowe otrzymali:

1. Aleksandrowcz Wiktoria SP nr 8/SKSW „Kyokushin Karate”
2. Brzózka Katarzyna SP nr 13/STS
3. Kasprowicz Igor SP nr 7/STS
4. Malik Albert SP nr 13/SKSW „Kyokushin Karate”
5. Skuza Zuzanna SP nr 7/MKS GALA
6. Sokół Wiktoria SP nr 13/SKSW „Kyokushin Karate”
7. Suwara Amelia I LO/STS


reklama


WS foto: Marek Sikora/FOTO CENTRUM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media