fbpx

Polecamy

Jak Inkubatory w Skarżysku wspierają przedsiębiorców?

Przedsiębiorcy w naszym mieście mogą skorzystać z oferty Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego  i Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Obie instytucje zarządzane są przez Centrum Obsługi Inwestora. Czym różnią się od siebie i jaki jest ich zakres wsparcia dla przedsiębiorców?

Skarżyski Inkubator Technologiczny z kolejką do wynajmu

Skarżyski Inkubator Technologiczny mieszczący się przy ul. Asfaltowej 1A/364 cieszy się bardzo dużym uznaniem ze strony przedsiębiorców i inwestorów - wszystkie hale od dłuższego czasu są zajęte i tworzona jest lista rezerwowa.

Działalność w SIT oznacza dostęp do profesjonalnej bazy infrastrukturalnej w postaci  hal magazynowych oraz produkcyjnych o powierzchni od 150 m2 do niemal 180m2
wraz z umeblowanym i klimatyzowanym zapleczem socjalno – biurowym. Najemcy SIT korzystają z przestronnego parkingu na 60 aut oraz oświetlonego placu manewrowego. Jak sami podkreślają, dzięki działalności w Inkubatorze rozwijają swoje pomysły biznesowe oraz nawiązują cenne kontakty. Staramy się dobierać Najemców w taki sposób, aby ich usługi lub produkty mogły się wzajemnie uzupełniać – podsumowuje Sławomir Ciaś, Dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej, jednostki administrującej Skarżyskim Inkubatorem Technologicznym.

COI również aktywnie wspiera przedsiębiorców w SIT promując ich podczas ważnych wydarzeń gospodarczych, jak m.in. Międzynarodowe Forum Inwestycyjne czy misje gospodarcze i targi, w których jednostka bierze udział. Przykładem takiego wsparcia była  obecność Najemców Inkubatora podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, największych w Europie targach o tematyce militarnej.

Mimo, iż na chwilę obecną nie posiadamy wolnych hal, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania aplikacji. Pierwszeństwo w dostępie do SIT mają firmy innowacyjne i perspektywiczne, które planują tworzyć nowe miejsca pracy – dodaje Dyrektor COI. Wymagane dokumenty aplikacyjne można pobrać ze strony www.sit.skarzysko.pl.

Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości – kreatywne miejsce dla startupowców

Dla początkujących przedsiębiorców Centrum Obsługi Inwestora w ramach projektu „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu” przygotowało nowoczesną przestrzeń przy
ul. Legionów 122D.  Każdy ulokowany w SIP startup będzie bezpłatnie, przez okres inkubacji wynoszący 1 rok, korzystał z pełni umeblowanego i wyposażonego w sprzęt komputerowy  biura. Ponadto do dyspozycji najemców SIP będzie profesjonalna sala konferencyjna oraz tzw. crazy room, czyli pokój błyskotliwych pomysłów. Całość wsparcia dopełni pakiet szkoleń dostosowywanych indywidualnie do potrzeb przedsiębiorców.

Brak opłat czynszowych sprawia, że najemca Inkubatora zaoszczędzone w ten sposób środki może przeznaczyć na inne aspekty rozwoju swojej działalności. Tak jak w przypadku Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego, o możliwości ulokowania danej firmy w SIP będzie decydowała Rada Programowa, która jednocześnie posłuży wsparciem przy określaniu kolejnych kroków rozwoju biznesu. Pierwsze biura zostaną oddane najemcom pod koniec bieżącego roku. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.coi.skarzysko.pl do zakładki Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu oraz do siedziby COI.

Wsparcie dla wszystkich przedsiębiorców

Wszystkim przedsiębiorcom z terenu naszej Gminy przypominamy, że dzięki podpisanej w czerwcu umowie pomiędzy Centrum Obsługi Inwestora a Targami Kielce, mogą skorzystać ze specjalnych zniżek na powierzchnię wystawienniczą. Warunkiem otrzymania bonifikaty jest wcześniejszy kontakt z Centrum Obsługi Inwestora i poinformowanie o zamiarze wzięcia udziału w wybranych targach. W kalendarzu Targów Kielce jest ponad 70 wydarzeń – targów, wystaw i 700 konferencji - m.in. PLASTPOL – kluczowe, międzynarodowe targi w Polsce, znany na całym świecie MSPO – trzecie targi przemysłu obronnego w Europie, KIDS-TIME – najdynamiczniej rozwijająca się impreza branżowa w Europie, czy AGROTECH – najchętniej odwiedzane targi rolnicze.


reklama


COI

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media