fbpx

Polecamy

Władze Skarżyska mówią STOP ZAŚMIECANIU OSIEDLI

Powszechnie panujący przy wielu altanach śmietnikowych bałagan przeszkadza mieszkańcom, a świadomość problemu mają także władze miasta. Przypominanie o tym, że właściciele (zarządcy) terenu są zobowiązania do dbania o porządek, nie zawsze przynosi pożądany rezultat, dlatego Urząd Miasta wysłał pisemne monity do wspólnot mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie których występuje problem z bałaganem wokół altan śmietnikowych.

Niestety w mieście są altany śmietnikowe, które wyglądają tak jak na załączonym zdjęciu. Oczywistym jest fakt, że mieszkańcy domagają się uporządkowania terenu, dlatego władze miasta po raz kolejny – tym razem pisemnie – upomniały właścicieli terenu o konieczności zadbania o porządek. W sytuacji niewywiązania się z obowiązku, gmina zleci uporządkowanie terenu, a kosztami będzie obciążała właścicieli (wspólnoty mieszkaniowe, zarządców).

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązkiem właściciela jest przygotowanie, wyposażenie oraz dbałość o czystość i porządek w miejscu gromadzenia odpadów. Zgodnie z przepisami, firma odbierająca odpady, zabiera je jedynie z pojemników (worków, kontenerów); nie może uprzątać śmieci gromadzonych poza pojemnikami (często nawet poza altaną – jak na załączonym zdjęciu). Gmina nie może wyręczać właściciela terenu z ciążącego na nim obowiązku dbania o porządek w altanie i wokół niej.

 


reklama


Dlatego też prosimy mieszkańców o wyrzucanie odpadów zgodnie z zasadami segregacji, gromadzenie ich w przeznaczonych do tego pojemnikach (nie obok), a także o przestrzeganie harmonogramów odbioru odpadów, szczególnie wielkogabarytowych (z zabudowy wielorodzinnej są one odbierane w każdy ostatni wtorek miesiąca; wystawianie starych mebli, czy sprzętu elektrycznego na długo przed planowaną datą ich odbioru, powoduje ich zaleganie przy altanach).

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media