fbpx

Polecamy

Jedenastoosobowy „nadbagaż”. ITD zatrzymała niesprawne, przeładowane busy

Kontrole krajowego transportu drogowego osób na liniach regularnych na terenie powiatów skarżyskiego, kieleckiego i koneckiego prowadzili w dniu 4 października inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu drogowego w Kielcach.

Inspektorzy przeprowadzili 7 kontroli autobusów, z czego w trzech przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych kontrolowanych pojazdów. Kierowców ukarano mandatami karnymi za stan techniczny pojazdów, ujawniono jeden przypadek kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

W jednym ze skontrolowanych pojazdów stwierdzono przewóz pasażerów w nadmiernej liczbie. W pojeździe przewożono aż o 11 osób za dużo. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz nakazano przewoźnikowi podstawić autobus na miejsce kontroli, którym pasażerowie mogli kontynuować podróż.

Prowadził bez karty kierowcy

W kolejnym przypadku stwierdzono wykonywanie przewozu drogowego na linii regularnej powyżej 50 kilometrów. W momencie sporządzania wydruków z tachografu cyfrowego, celem analizy czasu pracy kontrolowanego kierowcy inspektorzy ujawnili wykonywanie przewozu drogowego wyposażonym w tachograf cyfrowy przez kierowcę nieposiadającego własnej, ważnej karty kierowcy. Jak ustalono z kierowcą jego karta straciła ważność około 2 tygodnie wcześniej, kierowca złożył wniosek o nową, nie mniej jednak do chwili kontroli nie uzyskał nowej karty.

W związku z ujawnionym naruszeniem wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Na kierowcę nałożono mandat karny w kwocie 2000 zł za nierejestrowanie za pomocą tachografu na wykresówce lub karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy lub przebytej drogi. Na punkt kontroli przewoźnik dowiózł drugiego kierowcę, który to kontynuował kurs z pasażerami.

Jak informuje Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego, kontrole przewozu drogowego osób będą kontynuowane, ponieważ dobro pasażerów oraz troska o bezpieczeństwo na drogach jest zadaniem priorytetowym Inspekcji.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media