fbpx

Polecamy

,,Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej– Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii” - podsumowanie projektu

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej w okresie od 31.10.2018 do 31.10.2019 roku realizowane były zadania programu ,,Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej– Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Organizatorem programu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Dzięki otrzymanej dotacji została utworzona pracownia edukacji ekologiczno– przyrodniczej. W ramach programu przeszkolono dwóch nauczycieli oraz zakupiono sprzęt i pomoce dydaktyczne, które były wykorzystane przez uczniów do prowadzenia obserwacji, badań i doświadczeń podczas zajęć edukacyjnych i pozalekcyjnych. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 30 000 złotych.

W ramach programu w całej placówce, zarówno w szkole jak i oddziałach przedszkolnych realizowano szereg zadań o charakterze ekologicznym. Były to m.in. zajęcia edukacyjne, lekcje w terenie, wycieczki (Leśna Klasa, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna), konkursy (Powiatowy Konkurs „Wiedzy o lesie”, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Klimat zostaw-zmień nawyki”, Szkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej, Konkurs Plastyczno –Techniczny „Coś z niczego”), spotkania z ciekawymi ludźmi (spotkanie z przedstawicielem nadleśnictwa), warsztaty dla rodziców oraz zajęcia pozalekcyjne o charakterze przyrodniczym.

25 października odbył się festyn ekologiczny, który był podsumowaniem całego projektu. W przestrzeni szkolnej w ciekawej, ekologicznej scenerii, pośród wielu prac plastyczno-technicznych uczniowie poszczególnych klas oraz grup przedszkolnych prezentowali swoją wiedzę i umiejętności nabyte w czasie trwania projektu.

Publiczność zobaczyła bajkę ekologiczną, ciekawe doświadczenia chemiczne, wysłuchała piosenek o tematyce przyrodniczej, uczestniczyła w quizie ekologicznym, podziwiała pokaz mody ekologicznej oraz degustowała zdrową żywność.

Na zakończenie spotkania dyrektor ZPO Grażyna Wódz podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, a następnie laureatom konkursów wręczyła nagrody książkowe.


reklama


ZPO im. Orła Białego

1 komentarz

  • Absolwentka SP2 (Ania87)
    Absolwentka SP2 (Ania87) sobota, 09 listopad 2019 11:33 Link do komentarza

    Brawo i gratulacje: dla dzieciaków i dla grona pedagogicznego SP2 ??????

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media