fbpx

Polecamy

Lekcja Śpiewania 1/101 w Święto Niepodległości

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka i Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego zapraszają 11 listopada br. o godz. 15. do sali koncertowej szkoły muzycznej na Lekcję Śpiewania 1/101. 1 – bo jest to pierwszy taki koncert, który organizują wspólnie obie instytucje, a jego głównym wykonawcą będzie publiczność, a 101 to 101. rocznica odzyskania niepodległości, którą będziemy świętować w tym roku.

Pomysł zorganizowania Lekcji Śpiewania 1/101 narodził się z inspiracji krakowskimi lekcjami śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych, które od 2002 r. organizuje pod Sukiennicami, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański, lansujący hasło, że „patriotyzm nie musi być cierpieniem”. Głównym wykonawcą na tych koncertach jest zawsze publiczność, którą liczy się w tysiącach, a śpiewakami prowadzącymi są nie tylko muzycy, ale ludzie z różnych środowisk: politycy, zakonnicy, bezdomni, czy turyści z egzotycznych krajów.

Na pierwszej skarżyskiej lekcji śpiewania artystami prowadzącymi śpiew publiczności będą nauczyciele szkoły muzycznej. Dla tych, którzy znają na pamięć tylko pierwsze zwrotki popularnych pieśni i piosenek patriotycznych, biblioteka przygotowuje okolicznościowe śpiewniki, które będzie można dostać tuż przed koncertem.

Organizatorzy mają nadzieję, że w naszym mieście znajdzie się choć dwustu kilkudziesięciu entuzjastów takiej formy świętowania niepodległościowych rocznic, bo tyle miejsc siedzących liczy sala koncertowa szkoły, ale są jeszcze miejsca stojące na tarasie i w ogrodzie, bo gdy od śpiewu zadygoczą mury, to głosy mają szansę ponieść się ulicami.

Licząc na to Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. W. Sedlaka i Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego zapraszają do radosnego świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Szczegóły na plakacie.


reklama


Biblioteka Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media