fbpx

Polecamy

Pomocny głos dyżurnego odwiódł mężczyznę od samobójstwa

Pomocny głos dyżurnego odwiódł mężczyznę od samobójstwa Pomocny głos dyżurnego odwiódł mężczyznę od samobójstwa

Po raz kolejny oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach stanął na wysokości zadania. Tym razem policjant otrzymał informację o mieszkańcu Skarżyska-Kamiennej, który pogrążony życiowymi problemami, zamierzał odebrać sobie życie. Opanowanie oraz doświadczenie mundurowego odwiodło 37-latka od samobójstwa.

We wtorek około godziny 16:00 do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej przyszła kobieta, która poinformowała mundurowych, że jej mąż zostawił list pożegnalny i wyszedł z domu. Z uwagi na to, iż z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu telefonicznego, ponieważ nie odbierał telefonu, dyżurny jednostki poinformował wszystkie patrole o poszukiwaniu 37-latka. Informacja o działaniach na terenie Skarżyska-Kamiennej dotarła również do oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Nadkom. Piotr Gach, który ma doświadczenie w tego typu sytuacjach, postanowił za wszelką cenę dodzwonić się do desperata.


reklama


Jak się okazało, to była właściwa decyzja. 37-latek odebrał telefon i porozmawiał z nim o swoich problemach. Jednak początek rozmowy nie był łatwy, gdyż mężczyzna chciał się rozłączyć. Jak się okazało doświadczenie oraz chęć pomocy będącemu w życiowej rozterce mężczyźnie, przyniosły właściwe skutki. Dyżurny wojewódzki ustalił, że mężczyzna znajduje się na terenie jednej ze stacji paliw w Suchedniowie. Skarżyscy mundurowi odnaleźli zaginionego i przekazali pod opiekę lekarzy.

To już kolejna udana telefoniczna interwencja tego dyżurnego. W lutym 2018 roku nadkom. Piotr Gach za pomocą wiadomości tekstowych odwiódł innego desperata od złych zamiarów. Policjanci niejednokrotnie udzielają pomocy i ratują ludzi, którzy chcą odebrać sobie życie, a osoby oraz sytuacje, w których niosą pomoc są bardzo różne.

am / kwp

1 komentarz

  • Daniel
    Daniel środa, 06 listopad 2019 11:17 Link do komentarza

    Tak właśnie się miasto rozwija wg władz że ludzie chcą odbierać sobie życie bo tu nie ma nic, ciemno, brudno ponuro, drogo i bez perspektyw na dobrą pracę. . Ale wg władz miasta ... Miasto się rozwija

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media