fbpx

Polecamy

Skarżyska ,,Dwójka’’ wzięła udział w akcji pod hasłem ,,BohaterOn w Twojej szkole- włącz historię’’

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,BohaterON w Twojej szkole – włącz historię’’. Jest to kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

W październiku przeprowadzone zostały liczne zajęcia edukacyjne dla kl. I-III i IV-VIII. Uczniowie poznali i poszerzyli wiedzę na temat wybuchu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Poznali biogramy wybranych powstańców. W klasach młodszych dzieci budowały też makietę schronu i szyfrowały wiadomości. Ostatnim zadaniem było wykonywanie kartek i laurek, które zostały wysłane do Organizatora w/w akcji – Fundacji Rosa we Wrocławiu, skąd będą przekazane Powstańcom.

Ponadto uczennica Oliwia Jarosz z kl.VIII wystąpiła w III edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ,,Kima'', gdzie zdobyła wyróżnienie. Wszystkie dzieci pod opieką wychowawców odwiedziły miejsca pamięci narodowej –t.j. mogiła zbiorowa pomordowanych w lesie na Borze, pomnik Poległym za Ojczyznę, pomnik przy Dębie Katyńskim.

Uporządkowały teren, paliły znicze i wspólnie śpiewały pieśni patriotyczne. Akcja ,,BohaterOn w Twojej szkole’’ to prawdziwa lekcja patriotyzmu.


reklama


SP2

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media