fbpx

Polecamy

Kolejna narkotykowa jazda udaremniona (zdjęcia)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej zatrzymali 27–letniego mieszkańca Skarżyska, który kierował osobowym Seatem najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w pojeździe znajdowała się znaczna ilość substancji psychotropowych. Niebawem za swe czyny odpowie przed sądem.

W minioną sobotę w godzinach porannych funkcjonariusze skarżyskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którym kierował 27–letni mieszkaniec Skarżyska. Okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Skarżyscy stróże prawa podczas kontroli wyczuli intensywną woń suszu roślinnego wewnątrz pojazdu, przypominający zapach marihuany.

Autem podróżowało jeszcze dwóch młodych mężczyzn, również mieszkańców Skarżyska. Zachowanie kierującego, jak i towarzyszących mu kompanów było mocno podejrzane. Okazało się, że mieli oni powód do obaw i nerwowych reakcji. W pojeździe mundurowi znaleźli ponad 80 gramów białej substancji, wstępnie zakwalifikowanej jako amfetamina, 5 gramów suszu roślinnego wstępnie identyfikowane jako marihuana, 60 tabletek ekstazy oraz 19 listków LSD. Ponadto w aucie znajdowała się waga elektroniczna, mogąca służyć do ważenia narkotyków oraz pistolet typu wiatrówka.

Podejrzenia co do stanu kierującego również okazały się trafne, badanie na zawartość narkotyków w organizmie 27- latka wykazało, iż jest po ich użyciu. Dzięki czujności skarżyskiej drogówki znaczna ilość narkotyków nie trafi na rynek a kierujący za swe czyny niebawem odpowie przed sądem.

Za posiadanie zakazanych substancji grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków można spędzić za kratkami nawet 2 lata.


reklama


 

ir / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media