fbpx

Polecamy

Donald Tusk rekordzistą. Będzie otrzymywać najwyższą emeryturę w Polsce!

Donald Tusk rekordzistą. Będzie otrzymywać najwyższą emeryturę w Polsce!

W raporcie dla tygodnika "Polityka" ZUS ujawnił, że najwyższe świadczenie emerytalne w Polsce wynosi obecnie 22 400 zł. Rekord ten ma pobić... były premier, Donald Tusk. Polityk otrzymywać będzie nie tylko olbrzymią emeryturę unijną, ale także polskie świadczenia.

Tusk emeryturę zacznie otrzymywać za trzy lata, jednak już teraz wiemy, na jakie pieniądze może liczyć. Na emeryturę polityka złożą się świadczenia polskie i europejskie.

Samo świadczenie wypracowane w kraju to już niemałe pieniądze: premier otrzymywać będzie około 9 tysięcy złotych. Za piastowanie przez dwie kadencje stanowiska szefa Rady Europejskiej Tuskowi przysługuje natomiast ok. 21 tysięcy złotych. Łącznie były premier pobierać będzie świadczenie w wysokości ponad 30 tysięcy złotych miesięcznie!

Pomimo tak wysokiej emerytury, Donald Tusk nie wycofuje się z życia publicznego. 12 grudnia premierę będzie mieć jego książka zatytułowana "Szczerze" (nakładem wydawnictwa "Agora").


reklama


Przewodniczącym Rady Europejskiej Donald Tusk został pięć lat temu, 1 grudnia 2014. Polityk pobiera olbrzymią pensję w wysokości ok. 105 tysięcy złotych miesięcznie (sic!). Kadencja Tuska kończy się na początku grudnia, na emeryturę europejską może przejść w wieku 65 lat. Obecnie polityk jest kandydatem na szefa Europejskiej Partii Ludowej. Nieustannie mówi się również o potencjalnej kandydaturze Donalda Tuska na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Według zestawienia ZUS-u dla tygodnika "Polityka", najwyższa emerytura wypłacana przez Zakład wynosi 22,4 tys. złotych. Świadczenia przekraczające 15 tys. zł pobiera jedynie 12 osób (sic!). Wśród rekordzistów znajdują się również posłowie, m.in. Bogusław Sonik (KO) - 11,2 tys. zł emerytury, Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO) - 7,1 tys. zł. Na końcu listy jest natomiast senior pobierający emeryturę w wysokości... 4 groszy. Były premier będzie absolutnym rekordzistą pod względem pobieranych świadczeń.

WS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media