fbpx

Polecamy

Trwają wybory do parlamentu 2019. Co należy wiedzieć?

Trwają wybory do parlamentu 2019. Co należy wiedzieć?

W jakich godzinach można głosować? Gdzie znajdują się lokale wyborcze? Na ile osób mogę oddać głos? Informacje o wyborach parlamentarnych 2019 w skrócie.

Polacy przedstawicieli do Sejmu i Senatu wybierają co cztery lata. Regulacje z tym związane określa Konstytucja oraz Kodeks wyborczy.

Decyzją Prezydenta RP, wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę, 13 października 2019. Lokale będą otwarte w godzinach 7:00 - 21:00.

Wybierzemy 460 posłów na Sejm w 41 okręgach wyborczych oraz 100 senatorów w 100 jednoosobowych okręgach wyborczych.


reklama


Każdy wyborca jest wpisany tylko do jednego spisu wyborców sporządzanym przez urzędy gmin. Głosując w miejscu zamieszkania, wystarczy udać się do odpowiedniego lokalu wyborczego, pamiętając o zabraniu dowodu osobistego lub paszportu.

Jak głosować? Ile osób można wybrać?

Procedura głosowania jest prosta. 13 października stawiamy się w lokalu wyborczym w godzinach od 7 do 21. Na miejscu zostanie zweryfikowana nasza tożsamość na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Po okazaniu dokumentu odbieramy kartę do głosowania. Aby oddać ważny głos, należy wstawić znak "X" w kratce tuż obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu. Linie znaku "X" muszą przeciąć się w obrębie kratki.

Skarżysko-Kamienna - gdzie głosować? Siedziby obwodowych komisji wyborczych

Numer Siedziba Typ Dost. dla niepełn. Granice
1 Powiatowy Urząd Pracy, ul. 1 - go Maja 105, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Bazaltowa; Borówkowa; Bursztynowa; Dionizego Czachowskiego; Maksymiliana Gierymskiego; Głogowa; Granitowa; Grzybowa; Jagodowa; Jeżynowa; Krzemowa; 1 Maja od nr 134 do końca (parzyste) i od nr 99 do końca (nieparzyste); Malinowa; Marmurowa; Mariana Langiewicza; Łyżwy; Oleśnicka; Piękna; Podemłynek; Porzeczkowa; Poziomkowa; Racławicka; Szmaragdowa.
2 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2, ul. Spacerowa 31, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Wincentego Bilskiego; Bobowskich; Gołębia; Jaskółcza; Jastrzębia; Kanarkowa; Krucza; 3 Maja od nr 130 do końca (parzyste) i od nr 195 do końca (nieparzyste); Organizacji Orzeł Biały; Ptasia; Skowronkowa; Słowikowa; Spacerowa od nr 32 do końca (parzyste) i od nr 31 do końca (nieparzyste); Szarych Szeregów; Witwickich; Wschodnia; Żurawia (nieparzyste).
3 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Podjazdowa 21, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Chłodna; Ciepła; Czerwonego Krzyża; Dobra; Franciszkańska; Kosynierów; Kościuszki; Limanowskiego od nr 50 do końca (parzyste) i od 47 do końca (nieparzyste); 1 Maja od nr 50 do nr 132 (parzyste) i od nr 37 do nr 97 (nieparzyste); 3 Maja od nr 62 do nr 128 (parzyste) i od nr 73 do nr 193 (nieparzyste); Obywatelska; Ogólna; Ogrodnicza; Piaskowa; Podjazdowa; Równoległa; Rynek; Rzeźniana; Spacerowa od nr 2 do nr 30 (parzyste) i od nr 1 do nr 29 (nieparzyste); Świeża; Towarowa od skrzyżowania z ul. Podjazdową do końca; Ukośna; Wąska; Wesoła; Wiśniowa; Zacisze; Żurawia (parzyste).
4 Centrum Rzemieślnicza, ul. Rzemieślnicza 5/7A, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Chemiczna; Fabryczna; Kredytowa; Limanowskiego od nr 2 do nr 48 (parzyste) i od nr 1 do nr 45 (nieparzyste); 11 Listopada; 1 Maja od nr 2 do nr 48 (parzyste) i od nr 1 do nr 35 (nieparzyste); 3 Maja od nr 2 do nr 60 (parzyste) i od nr 1 do nr 71 (nieparzyste); Młoda; Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 62 do końca (parzyste) i od nr 59 do końca (nieparzyste); Przechodnia; Przesmyk; Rzemieślnicza; Staszica; Średnia; Towarowa do skrzyżowania z ul. Podjazdową; Wierzbowa; Wspólna; Zaporęba.
5 Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12, ul. Sportowa 34, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Cicha; Cmentarna; Aleja Jana Pawła II; Krzywa; Legionów od nr 64 do nr 120 (parzyste) i od nr 63 do nr 107 (nieparzyste), Aleja Niepodległości od nr 2 do nr 68 (parzyste); Niska od nr 10 do końca (parzyste) i od nr 11 do końca (nieparzyste); Prosta; Rzeczna; Sportowa od nr 2 do nr 54 (parzyste) i od nr 1 do skrzyżowania z ul. Asfaltową (nieparzyste); Spokojna; Staffa; Andrzeja Struga; Wiklinowa.
6 Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, ul. Szkolna 15, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Chałubińskiego; Ekonomii; Jaracza; Legionów od nr 122 do końca (parzyste) i od nr 109 do końca (nieparzyste), Młodzawy; Prezydenta RP Ignacego Mościckiego; Obuwnicza; Juliusza Osterwy; Szkolna.
7 Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Sportowa 30, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Asfaltowa; Praga; Skalna; Wysoka; Źródlana.
8 Muzeum im. Orła Białego, ul. Słoneczna 90, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Długosza; Kilińskiego; Krakowska od nr 2 do nr 6 (parzyste) i od nr 1 do nr 109 (nieparzyste); Multanka; Przekątna; Reja; Robotnicza; Słoneczna; Sportowa od nr 56 do końca (parzyste) i od skrzyżowania z ul. Asfaltową do końca (nieparzyste); Wioślarska.
9 Zespół Placówek Oświatowych, ul. Zwycięzców 13, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Dębowa; Dygasińskiego; Dzielna; Harcerska; Mjr Hubala; Iglasta; Jodłowa; Nowa; Orzeszkowej; Partyzantów; Sosnowa; 17 Stycznia; Świerkowa; Walecznych; Wojska Polskiego; Wrzosowa; Zbrojna; Zwycięzców.
10 Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Warszawska 54, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Główna; Leśna Polana; Modrzewiowa; Nizinna; Parkingowa; Pogodna; Rajdowa; Warszawska od nr 2 do nr 100 (parzyste) i od nr 1 do nr 91 (nieparzyste); Widokowa; Wieżowa; Zagórska.
11 Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych, ul. Oseta Wasilewskiego 5, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Juliana Fałata; Kolejowa; Wojciecha Kossaka; Szydłowiecka od nr 2 do nr 18 (parzyste) i od nr 1 do nr 9 (nieparzyste); Oseta Wasilewskiego; Zielna od nr 2 do nr 30 (parzyste) i od nr 1 do nr 31 (nieparzyste).
12 Zespół Placówek Oświatowych Nr 5 Przedszkole Publiczne nr 7, ul. Zielna 27, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Kosmonautów; Lotnicza; Sokola od nr 2 do nr 28 (parzyste); Żwirki i Wigury.
13 Zespół Placówek Oświatowych Nr 5 Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Zielna 29, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Jagiellońska; Józefa Małowicza; Matejki; Pułaskiego od nr 32 do końca (parzyste) i od nr 37 do końca (nieparzyste); Rejowska od nr 30 do końca (parzyste) i od nr 45 do końca (nieparzyste); Sokola od nr 30 do nr 40 (parzyste); Spółdzielcza od nr 40 do końca (parzyste) i od nr 35 do końca (nieparzyste); Szydłowiecka od nr 20 do końca (parzyste) i od nr 11 do końca (nieparzyste); Św. Brata Alberta; Wiejska od nr 26 do końca (parzyste); Zielna od nr 32 do końca (parzyste) i od nr 33 do końca (nieparzyste).
14 Zespół Szkół Publicznych Nr 4, ul. Książęca 149, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Długa; Działkowa; Jałowcowa; Kopernika; Kościelna; Książęca; Laskowa; Mała; Miła; Podlaska; Rycerska; Sokola od nr 42 do końca (parzyste); Turystyczna; Warszawska od nr 102 do końca (parzyste) i od nr 93 do końca (nieparzyste); Wiejska od nr 5 do końca (nieparzyste).
15 Zakład Remontowo-Budowlany Józef Duda, ul. Niepodległości 78b, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Bankowa; Leśna; Aleja Niepodległości od nr 70 do końca (parzyste) i od nr 79 do końca (nieparzyste); Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 52 do nr 60 (parzyste).
16 Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Sienkiewicza 34, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Armii Krajowej od nr 10 do końca (parzyste) i od nr 1 do końca (nieparzyste); Gajowa; Grabowa; Grottgera; Konarskiego od nr 26 do końca (parzyste) oraz od nr 19 do nr 31 (nieparzyste) i od nr 39 do końca (nieparzyste); Krakowska od nr 146 do końca (parzyste); Łowiecka; Moniuszki od nr 38 do końca (parzyste) i od nr 19 do końca (nieparzyste); Orla; Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 16 do nr 22a (parzyste) i od nr 1 do nr 13 (nieparzyste); Ks. Jerzego Popiełuszki od nr 2 do nr 10 (parzyste) i od nr 1 do nr 9 (nieparzyste); Sienkiewicza; Stokowa; Szpitalna; Świętokrzyska; Wiejska od nr 2 do nr 24 (parzyste) i od nr 1 do nr 3 (nieparzyste); Wileńska; Wyspiańskiego.
17 Zespół Szkół Technicznych, al. Tysiąclecia 22, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Asnyka; Krasińskiego od nr 18 do końca (parzyste); Mickiewicza od nr 14 do końca (parzyste) i od nr 17 do końca (nieparzyste); Okrzei od nr 1 do końca (nieparzyste); Orkana; Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 36 do nr 48 (parzyste), Słowackiego od nr 2 do nr 22 (parzyste) i od nr 1 do nr 25 (nieparzyste); Aleja Tysiąclecia od nr 27 do nr 37 (nieparzyste).
18 II Liceum Ogólnokształcące, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 50, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Górnicza od nr 2 do nr 4 (parzyste) i od nr 16 do końca (parzyste); Konarskiego od nr 2 do nr 20 (parzyste) i od nr 1 do nr 15 (nieparzyste); Moniuszki od nr 2 do nr 12 (parzyste) i od nr 1 do nr 3 (nieparzyste); Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 41 do nr 57 (nieparzyste); Pilota Janusza Rybickiego; Plac Floriański od nr 2 do nr 8 (parzyste); Sokola od nr 1 do 17 (nieparzyste); Sporna; Aleja Tysiąclecia od nr 26 do końca (parzyste) i od nr 39 do końca (nieparzyste); Żeromskiego.
19 Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Powstańców Warszawy 11, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Armii Krajowej od nr 2 do nr 8 (parzyste); Górnicza od nr 1 do nr 5 (nieparzyste); Kochanowskiego; Konarskiego od nr 22 do nr 24 (parzyste) i od nr 17 do nr 17a (nieparzyste); Moniuszki od nr 5 do nr 17b (nieparzyste); Plac Floriański od nr 10 do końca (parzyste) i od nr 1 do końca (nieparzyste); Powstańców Warszawy od nr 2 do nr 14 (parzyste) i od nr 1 do nr 21 (nieparzyste); Pułaskiego od nr 2 do nr 14 (parzyste) i od nr 1 do nr 13 (nieparzyste); Spółdzielcza od nr 2 do nr 18 (parzyste) i od nr 1 do nr 15c (nieparzyste).
20 Starostwo Powiatowe, ul. Konarskiego 20, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Górnicza od nr 6 do nr 14 (parzyste) i od nr 7 do nr 15 (nieparzyste); Moniuszki od nr 14 do nr 36 (parzyste); Powstańców Warszawy od nr 16 do końca (parzyste) i od nr 23 do końca (nieparzyste); Pułaskiego od nr 16 do nr 24 (parzyste) i od nr 15 do nr 23 (nieparzyste); Sezamkowa od nr 1 do końca (nieparzyste); Spółdzielcza od nr 20 do nr 30 (parzyste) i od nr 17 do nr 27 (nieparzyste).
21 Zespół Szkół Publicznych Nr 1, ul. Sezamkowa 23, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Górnicza nr 17; Pułaskiego od nr 26 do nr 30 (parzyste) i od nr 25 do nr 35 (nieparzyste); Rejowska od nr 2 do nr 28 (parzyste) i od nr 1 do nr 43 (nieparzyste); Sezamkowa od nr 2 do końca (parzyste); Sokola od nr 19 do końca (nieparzyste); Spółdzielcza od nr 32 do nr 38 (parzyste) i od nr 29 do nr 33 (nieparzyste).
22 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Skarżysku-Kamiennej, ul. Metalowców 54, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Grota Roweckiego; Krakowska od nr 8 do nr 116 (parzyste) i od nr 111 do końca (nieparzyste); Legionów od nr 2 do nr 62 (parzyste); Łąkowa; Paryska od nr 2 do nr 150 (parzyste) i od nr 1 do nr 151 (nieparzyste); Polna; Ponurego; Tartaczna; Traugutta; Żytnia.
23 Gminazjum Nr 2, ul. Akacjowa 1, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Akacjowa; Bernatka; Budowlanych; Bukowa; Energetyków; Jaworowa; Jesionowa; Kasztanowa; Klonowa; Krakowska od nr 118 do nr 140 (parzyste); Krasińskiego od nr 1 do nr 7 (nieparzyste) i nr 9a; Legionów od nr 1 do nr 61 (nieparzyste); Lipowa; Metalowców; Mostowa; Aleja Niepodległości od nr 1 do nr 57 (nieparzyste); Niska od nr 2 do nr 8 (parzyste) i od nr 1 do nr 9 (nieparzyste); Odlewnicza; Paryska od nr 152 do końca (parzyste); Tokarska; Topolowa; Torowa; Urzędnicza.
24 Zespół Placówek Oświatowych Nr 4 Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Norwida 3, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Konarskiego od nr 33 do nr 37 (nieparzyste); Krasińskiego od nr 25 do końca (nieparzyste); Ks. Jerzego Popiełuszki od nr 12 do końca (parzyste) i od nr 11 do końca (nieparzyste); Norwida od nr 2 do nr 10 (parzyste) i od nr 1 do nr 5 (nieparzyste); Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 15 do nr 39 (nieparzyste).
25 Urząd Miasta, ul. Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Apteczna; Krakowska od nr 142 do nr 144c (parzyste); Krasińskiego nr 9 i 11; Norwida od nr 18 do końca (parzyste) i od nr 19 do końca (nieparzyste); Paryska od nr 153 do końca (nieparzyste); Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 2 do nr 14 (parzyste); Południowa; Sikorskiego od nr 2 do końca (parzyste).
26 Zespół Placówek Oświatowych Nr 4 Przedszkole Publiczne nr 4, ul. Sikorskiego 17, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały nie Ulice: Krasińskiego od nr 13 do nr 23 (nieparzyste); Norwida od nr 12 do nr 16 (parzyste) i od nr 7 do nr 17 (nieparzyste); Aleja Marszałka J. Piłsudskiego od nr 24 do nr 34 (parzyste); Prusa; Sikorskiego od nr 1 do końca (nieparzyste).
27 Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Konopnickiej (nieparzyste); Krasińskiego od nr 8 do nr 16 (parzyste); Mickiewicza od nr 8 do nr 12 (parzyste) i od nr 9 do nr 15 (nieparzyste); Okrzei od nr 2 do końca (parzyste); Słowackiego od nr 24 do nr 38 (parzyste); Aleja Tysiąclecia od nr 2 do nr 24 (parzyste) i od nr 1 do nr 25 (nieparzyste).
28 Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna Stały tak Ulice: Brzozowa; Konopnickiej (numery parzyste); Krasińskiego od nr 2 do nr 6 (parzyste); Mickiewicza od nr 2 do nr 6 (parzyste) i od nr 1 do nr 7 (nieparzyste); Aleja Niepodległości od nr 59 do nr 77 (nieparzyste); Aleja Marszałka J. Piłsudskiego nr 50; Słowackiego od nr 40 do końca (parzyste) i od nr 27 do końca (nieparzyste).
29 Zespół Opieki Zdrowotnej-Szpital Powiatowy, ul. Szpitalna 1, 26-110 Skarżysko-Kamienna Zakład leczniczy nie Zespół Opieki Zdrowotnej-Szpital Powiatowy
30 Zespół Opieki Zdrowotnej-II budynek szpitalny, ul. Ekonomii 4, 26-110 Skarżysko-Kamienna Zakład leczniczy nie Zespół Opieki Zdrowotnej-II budynek szpitalny
31 Dom Pomocy Społecznej, ul. Sporna 6, 26-110 Skarżysko-Kamienna Dom pomocy społecznej nie Dom Pomocy Społecznej
32 Dom Pomocy Społecznej "Centrum Seniora", ul. Ekonomii 7, 26-110 Skarżysko-Kamienna Dom pomocy społecznej nie Dom Pomocy Społecznej "Centrum Seniora"

Na kogo można głosować? Pełna lista kandydatów do Sejmu

Przedstawiamy pełne listy kandydatów do Sejmu w okręgu nr 33.

Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: Kielce
Liczba mandatów: 16
Zasięg: województwo świętokrzyskie

Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 SIEKIERSKI Czesław Adam nauczyciel akademicki Warszawa członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
2 APEL Piotr Daniel polityk Warszawa nie należy do partii politycznej
3 KOTOWSKI Kazimierz Jerzy polityk Opatów członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
4 SWAJDA Andrzej urzędnik samorządowy Sulisławice nie należy do partii politycznej
5 GAŁUSZKA Grzegorz Andrzej nauczyciel akademicki Kielce członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
6 TYJAS Jolanta Dorota nauczycielka Nieznanowice nie należy do partii politycznej
7 WAWRZYŁA Leszek Jarosław nauczyciel Sieńsko członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
8 BARAŃSKA Stanisława Danuta lekarz medycyny Ostrowiec Świętokrzyski nie należy do partii politycznej
9 ŚWIERCZYŃSKI Łukasz urzędnik Stąporków członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10 BIEŃ Ewelina Janina politolog Zielonka członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
11 FUCIA Mirosław Stanisław rolnik Sielec Kolonia członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
12 BĘTKOWSKA Sylwia Joanna politolog Kostomłoty Drugie członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
13 MARWICKI Krzysztof Sebastian ekonomista Kielce członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
14 SZULC Aleksandra Aniela nauczyciel Kielce nie należy do partii politycznej
15 NOWACZKIEWICZ Sebastian Stanisław samorządowiec Zawada członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
16 MICHNOWSKA-MAŁEK Katarzyna Magdalena ekonomista Skarżysko-Kamienna członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
17 GOLIK Anna Zofia nauczyciel Pińczów członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
18 GABRYŚ Anna rolnik Staniowice członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
19 KARLIŃSKI Mateusz Mikołaj adwokat Łosienek członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
20 ŻOŁĄDEK Piotr Bogusław samorządowiec Łabędziów członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
21 ŻYŁA Jerzy Zbigniew nauczyciel Sandomierz członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
22 GARBUZIK Paweł nauczyciel Kielce członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
23 ŻEBROWSKI Adam ekonomista Cedzyna członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
24 ZDONEK Krystyna Grażyna rolnik Jastków członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
25 SKOTNICKI Michał Tomasz nauczyciel Szydłów członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
26 BRZESZCZ Joanna Halina rolnik Pierocice członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
27 KRUK Zofia Teresa emeryt Wola Morawicka nie należy do partii politycznej
28 BODO Robert historyk Skarżysko-Kamienna członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
29 MYSZKA Jan Jerzy rolnik Tychów Stary członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
30 PAWLIK Danuta Aniela nauczyciel Starachowice nie należy do partii politycznej
31 KLIŚ Karol Paweł prawnik Nowy Korczyn członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
32 JARUBAS Krystian Stefan polityk Błotnowola członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 ZIOBRO Zbigniew Tadeusz prawnik Warszawa członek partii politycznej: Solidarna Polska
2 KRUPKA Anna Maria socjolog Wola Starogrodzka członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3 LIPIEC Krzysztof Bogdan nauczyciel Starachowice członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4 CIEŚLAK Michał parlamentarzysta Oblekoń członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
5 KWITEK Marek parlamentarzysta Sandomierz członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6 WAWRZYK Piotr Sylwester nauczyciel akademicki Kielce nie należy do partii politycznej
7 WOJTYSZEK Agata Katarzyna nauczyciel Starachowice członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8 ZUBA Maria parlamentarzysta Suchedniów członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9 LATOSIŃSKI Bogdan Jan parlamentarzysta Straszniów Gumienicki nie należy do partii politycznej
10 KRYJ Andrzej Michał parlamentarzysta Ostrowiec Świętokrzyski członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11 GOSEK Mariusz Marek pedagog resocjalizacji Kielce członek partii politycznej: Solidarna Polska
12 BIELECKI Krzysztof lekarz Warszawa nie należy do partii politycznej
13 KONARSKI Artur Marian rolnik Jadwigów nie należy do partii politycznej
14 PUCHROWICZ Tomasz Andrzej nauczyciel Raków członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15 TARCZYŃSKI Dominik prawnik Kielce członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
16 KONIUSZ Zbigniew Adam lekarz medycyny Pińczów nie należy do partii politycznej
17 STĘPIEŃ-ZAJĄC Dorota Ewa nauczycielka Ostrowiec Świętokrzyski członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18 PIEC Grzegorz inżynier leśnictwa Smyków członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
19 SŁONIEWSKA Monika asystent prawny Kielce nie należy do partii politycznej
20 ORZEŁ Bartłomiej Piotr wyższy urzędnik państwowy Nowy Sącz nie należy do partii politycznej
21 BURAS Agnieszka Dorota ekonomista Suchedniów członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
22 STRZAŁA Marek przedsiębiorca Staszów członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
23 JALOWSKA Małgorzata Barbara ekonomista Adamów członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
24 PRZYBYSZEWSKI Hubert Wacław prawnik Kazimierza Wielka członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
25 ŚLUSARCZYK Maksymilian Krzysztof radca prawny Kielce nie należy do partii politycznej
26 IWAŃSKA-BĘBEN Patrycja Anna architekt Kielce członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
27 PRZYGODZKA Urszula pedagog Radoszyce członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
28 CHRUSZCZ Sylwester Arkadiusz architekt Szczecin nie należy do partii politycznej
29 KRĘPA Danuta Barbara nauczyciel Starachowice członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
30 ZIELEŃ Magdalena Anna ekonomista Ostrowiec Świętokrzyski członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
31 KUŚ Agnieszka nauczyciel Starachowice członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
32 DORYWALSKI Bartłomiej wyższy urzędnik państwowy Włoszczowa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 SZEJNA Andrzej Jan prawnik Izabelów członek partii politycznej: SLD
2 PIECHNA-WIĘCKIEWICZ Paulina Krystyna prawnik Warszawa członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
3 PIETRUSZKA Aron Adrian pracownik biurowy Ostrowiec Świętokrzyski członek partii politycznej: Lewica Razem
4 WIELGUS Iwona przedsiębiorca Kielce nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Wiosna Roberta Biedronia
5 GAJDA Jan lekarz medycyny Skarżysko-Kamienna członek partii politycznej: SLD
6 CHŁODNICKI Marcin przedsiębiorca Kielce członek partii politycznej: SLD
7 LISIAK Alicja Małgorzata socjolog Morawica członek partii politycznej: Lewica Razem
8 CHYLA Arkadiusz pracownik biurowy Sędziszów nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Lewica Razem
9 DŁUGOSZ Bogusława przedsiębiorca Bartków nie należy do partii politycznej
10 GRABOWSKI Józef inżynier metalurg Ostrowiec Świętokrzyski członek partii politycznej: SLD
11 ARENDARSKI Krzysztof Wojciech sprzedawca Kielce członek partii politycznej: Lewica Razem
12 BIELUŃ Adrian Aleksander hotelarz Rudki nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Wiosna Roberta Biedronia
13 LISOWSKA Anna Dorota przedsiębiorca Kielce nie należy do partii politycznej
14 KARPIŃSKI Stanisław Adam lekarz medycyny Nowa Słupia nie należy do partii politycznej
15 KRUPA Jacek Jakub emeryt wojskowy Sandomierz nie należy do partii politycznej
16 ŁOSIN Dariusz poligraf Cedzyna członek partii politycznej: Lewica Razem
17 KOSECKA Halina technik chemik Kielce członek partii politycznej: SLD
18 TARAPACZ Anna Ewa położna Kielce nie należy do partii politycznej
19 MARENIN Mirosława Zofia ekonomista Kielce nie należy do partii politycznej
20 KOWALCZYK-KWIECIEŃ Irena Krystyna lekarz medycyny Ostrowiec Świętokrzyski nie należy do partii politycznej
21 KOMAR Iga pracownik administracyjno-biurowy Nietulisko Duże nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Lewica Razem
22 KASPERKIEWICZ Piotr przedsiębiorca Staszów nie należy do partii politycznej
23 BOROWIECKA Beata Monika przedsiębiorca Kielce nie należy do partii politycznej
24 WALO Marek Jerzy kierowca Kielce nie należy do partii politycznej
25 PAWŁOWSKA Agata Dominika specjalista ds. sprzedaży Kielce członek partii politycznej: SLD
26 MENTEL-WALKIEWICZ Anna Marta przedsiębiorca Kielce nie należy do partii politycznej
27 KOPER Ewa Zofia technik przetwórstwa tworzyw sztucznych Ożarów nie należy do partii politycznej
28 ZIMNICKA Marlena logopeda Kielce nie należy do partii politycznej
29 SOJKA-GŁUSZAK Dobrosława Hanna sadownik Chomentówek nie należy do partii politycznej
30 JUREK Robert ekonomista Konieczno członek partii politycznej: SLD
31 KLAMCZYŃSKI Jan Tadeusz mechanik maszyn budowlanych Szydłów nie należy do partii politycznej

Lista numer 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 BOSAK Krzysztof działacz społeczny Warszawa członek partii politycznej: Ruch Narodowy
2 IWAN Mateusz Kamil przedsiębiorca Huta Nowa nie należy do partii politycznej
3 MILCZUSZEK Damian Rafał logistyk Końskie nie należy do partii politycznej
4 WILCZYŃSKI Łukasz Sylwester fizjoterapeuta Wąchock członek partii politycznej: Ruch Narodowy
5 SOKOLNICKI Michał prawnik Starachowice nie należy do partii politycznej
6 OSPARA Łukasz Szczepan historyk Kielce członek partii politycznej: Ruch Narodowy
7 PIASECKA - LEYDO Mariola Nina radca prawny Kielce członek partii politycznej: Ruch Narodowy
8 BILSKI Juliusz księgowy Skarżysko-Kamienna członek partii politycznej: Korwin
9 KUROWSKI Dawid Stefan inżynier Kielce członek partii politycznej: Ruch Narodowy
10 ORANIEC Roksana Adrianna studentka Ćmielów nie należy do partii politycznej
11 SZCZĘSNA Aneta Karolina nauczyciel Piekoszów członek partii politycznej: Ruch Narodowy
12 SYMELA Kinga Paula fizjoterapeuta Końskie nie należy do partii politycznej
13 ŚLIWA Mateusz Krzysztof informatyk Sudół członek partii politycznej: Korwin
14 KOPACZ Artur leśnik Trzcianka członek partii politycznej: Ruch Narodowy
15 DŁUGOSZ Przemysław Jan leśnik Ostrowiec Świętokrzyski członek partii politycznej: Ruch Narodowy
16 WIECZOREK Katarzyna Mariola mechanik Kielce członek partii politycznej: Ruch Narodowy
17 PAJĄK Krzysztof kurator sądowy Kielce nie należy do partii politycznej
18 RUSIN Kinga Barbara nauczyciel Kostomłoty Pierwsze nie należy do partii politycznej
19 LEŻAŃSKA Barbara Walentyna technik budowlany Kołomań członek partii politycznej: Ruch Narodowy
20 TKACZ Sebastian Piotr terapeuta zajęciowy Brzeziny członek partii politycznej: Korwin
21 ZAPART Danuta Ewa ekonomista Kielce nie należy do partii politycznej
22 MAŁKIEWICZ Marceli Seweryn rolnik Góry Wysokie członek partii politycznej: Ruch Narodowy
23 BURZAWA Piotr Władysław student Kielce członek partii politycznej: Korwin
24 TOMCZYK Dorota Maria inżynier Klimontów nie należy do partii politycznej
25 ŚWISTAK Łukasz przedsiębiorca Starachowice członek partii politycznej: Korwin
26 OBIEDZIŃSKI Mikołaj Jan student Nowiny nie należy do partii politycznej
27 KOZIEŁ Maria Izabela nauczyciel Starachowice nie należy do partii politycznej
28 GŁODEK Monika Wioletta przedsiębiorca Ostrowiec Świętokrzyski nie należy do partii politycznej
29 TYRAŁA Krzysztof Jerzy fizyk Jędrzejów nie należy do partii politycznej
30 WILCZYŃSKA Dominika Maria nauczyciel Starachowice członek partii politycznej: Ruch Narodowy
31 BUGAJSKI Andrzej rolnik Łysowody nie należy do partii politycznej
32 KASZA Krzysztof Wiesław informatyk Kielce członek partii politycznej: Korwin

Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk historyk Warszawa nie należy do partii politycznej
2 CYRAŃSKI Adam Zbigniew przedsiębiorca Kielce nie należy do partii politycznej
3 OKŁA-DREWNOWICZ Marzena poseł na sejm RP Skarżysko-Kamienna członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4 GIERADA Artur Daniel poseł na sejm RP Kielce członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
5 WOJDA Agata Ewa specjalista administracji publicznej Kielce członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6 MATEREK Jerzy Zbigniew przedsiębiorca Suchedniów nie należy do partii politycznej
7 PIETRZCZYK Lucjan Marek nauczyciel Bilcza członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
8 BRAUN Michał Jerzy zawodowy działacz organizacji pozarządowej Kielce członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
9 KMITA Maciej Robert asystent parlamentarny Pińczów członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
10 HANDZE Edyta Anna menedżer Ostrowiec Świętokrzyski członek partii politycznej: Nowoczesna
11 CICHOCKI Michał Ryszard ekonomista Końskie członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
12 DZIAREK Mirosław specjalista administracji publicznej Kamień Łukawski członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13 ZOCH Andrzej Franciszek emeryt Busko-Zdrój członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14 MADERAK Łukasz nauczyciel Skorczów członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
15 BRYK Józef przedsiębiorca Staszów członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16 ŁATA Eugeniusz Wacław emeryt Jędrzejów nie należy do partii politycznej
17 SIOJA Anna Czesława nauczyciel Kije nie należy do partii politycznej
18 PUSTUŁ Gabriela Karolina studentka Chlewice nie należy do partii politycznej
19 JARKIEWICZ Robert Paweł technik budownictwa Kraków członek partii politycznej: Partia Zieloni
20 MNOYAN Avetis przedsiębiorca Wolica nie należy do partii politycznej
21 GRUSZKA Dorota Joanna pedagog Cudzynowice nie należy do partii politycznej
22 KLESYK Maciej Stanisław prawnik Kielce członek partii politycznej: Nowoczesna
23 GERMAN-SZCZUKIEWICZ Katarzyna Monika przedsiębiorca Kielce członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
24 KRZYSTANEK Norbert nauczyciel Staszów członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
25 DZIOPA Teresa nauczyciel Brzechów członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
26 DZIEWANOWSKA Anna Maria rolnik Oblęgorek nie należy do partii politycznej
27 BATOR Dawid Zdzisław nauczyciel Suchedniów nie należy do partii politycznej
28 DAJCZER Jakub politolog Czarniecka Góra nie należy do partii politycznej
29 ŁUKAWSKA Dorota Marzena prawnik Ostrowiec Świętokrzyski nie należy do partii politycznej
30 JAROSZEK Zofia Teresa emeryt Stary Korczyn członek partii politycznej: Nowoczesna
31 BUSZEWICZ Izabela Krystyna prawnik mediator Oblęgór nie należy do partii politycznej
32 GĄGOROWSKI Sławomir Sylwester przedsiębiorca Sandomierz nie należy do partii politycznej

Lista numer 8 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 SKUZA Stanisław przedsiębiorca Kielce nie należy do partii politycznej
2 JEDYNAK Monika przedsiębiorca Stąporków nie należy do partii politycznej
3 KAŹMIERCZAK Emilia Kinga adwokat Staszów nie należy do partii politycznej
4 DUDEK Artur Maciej ekonomista Ostrowiec Świętokrzyski nie należy do partii politycznej
5 SIKORA Hubert Adam starszy inspektor Kielce nie należy do partii politycznej
6 KOZA Paulina optyk Bizoręda nie należy do partii politycznej
7 DOMAGAŁA Aleksander Józef prawnik Nieprowice nie należy do partii politycznej
8 SIKORA Jakub Dawid adwokat Wiśniówka nie należy do partii politycznej
9 CZAJ Dominik Stanisław politolog Krasocin nie należy do partii politycznej
10 WOCH Marcin Grzegorz informatyk Słupia nie należy do partii politycznej
11 JAŁOCHA Anna Helena finansista Miławczyce nie należy do partii politycznej
12 FILIKS Antoni student Kielce nie należy do partii politycznej
13 GORZELAK Monika Edyta przedsiębiorca Wólka Kłucka nie należy do partii politycznej
14 KOŚCIELNIAK Ireneusz Jan programista CNC Starachowice nie należy do partii politycznej
15 SĘDEK Żaneta Iwona logistyk Ignacówka nie należy do partii politycznej
16 KRZEMIŃSKI Maciej Mateusz spedytor Kielce nie należy do partii politycznej
17 FORMA Paulina Krystyna stylista Kielce nie należy do partii politycznej
18 KLIMEK Adam Karol operator maszyn Skorzeszyce nie należy do partii politycznej
19 WAWRZEŃCZYK Agata technik odzieży Kielce nie należy do partii politycznej
20 DROGOSZ Bartłomiej Piotr fryzjer Brynica nie należy do partii politycznej
21 FLORCZYK Justyna technik hotelarz Pilczyca nie należy do partii politycznej
22 KUMEK Karol Paweł piekarz Ruda nie należy do partii politycznej
23 OLEJARCZYK Irena handlowiec Kielce nie należy do partii politycznej
24 SAGAN Stanisław Grzegorz technik budowlany Badrzychowice nie należy do partii politycznej
25 ADAMCZYK Magdalena Karolina fryzjer Wiśniówka nie należy do partii politycznej
26 KUROWSKI Hubert Marcin handlowiec Wilanów nie należy do partii politycznej
27 SIKORA Marlena Magdalena handlowiec Kielce nie należy do partii politycznej
28 TARKA Tomasz Piotr technik żywienia zbiorowego Kielce nie należy do partii politycznej
29 KOWALSKA Dorota Maria kucharz Masłów I nie należy do partii politycznej
30 OSMAN Monika Maria ogrodnik Brynica nie należy do partii politycznej
31 PAWLIK-KIRKIEWICZ Magdalena Kinga urzędnik państwowy Kielce nie należy do partii politycznej
32 JELONEK Arkadiusz Cezary geodeta Kielce nie należy do partii politycznej

Lista numer 9 - KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 LIROY-MARZEC Piotr Krzysztof muzyk Kielce członek partii politycznej: Skuteczni Piotra Liroya-Marca
2 POŁANECKI Paweł Mieczysław inżynier - ekonomista Warszawa członek partii politycznej: Jedność Narodu
3 MOLENDA Marcin Lech przedsiębiorca Szewna nie należy do partii politycznej
4 KRYSTOWSKA Anna adwokat Warszawa członek partii politycznej: Skuteczni Piotra Liroya-Marca
5 PIOTROWSKI Michał Franciszek przedsiębiorca Kielce nie należy do partii politycznej
6 ZIELIŃSKI Grzegorz operator sterylizatora Piaski Brzóstowskie nie należy do partii politycznej
7 GŁODKOWSKA Katarzyna Edyta technik technolog odzieżowy Kielce nie należy do partii politycznej
8 BUKŁAT Łukasz Roman przedsiębiorca Górno-Parcele nie należy do partii politycznej
9 MACHNICKA-ZIELIŃSKA Ewa Justyna nauczyciel Kielce nie należy do partii politycznej
10 LECH Sławomir Krystian przedsiębiorca Chmielnik nie należy do partii politycznej
11 DEEP Magdalena Maria magister pielęgniarstwa Kielce nie należy do partii politycznej
12 BUKŁAT Magdalena Anna dietetyk Górno-Parcele nie należy do partii politycznej
13 SITKOWSKI Piotr Maksymilian muzyk Wąchock nie należy do partii politycznej
14 PAWLIKOWSKA-WIJAS Ewelina Edyta technik - handlowiec Kielce nie należy do partii politycznej
15 LIS Tomasz Grzegorz technik prac biurowych Starachowice nie należy do partii politycznej
16 PĘCAK Monika Agnieszka handlowiec Kielce nie należy do partii politycznej
17 BOŻEK Karol Jerzy student Starachowice nie należy do partii politycznej
18 BOŻEK Aleksandra Sylwia pracownik administracyjny Starachowice nie należy do partii politycznej
19 JAROSZEWSKI Paweł Łukasz technik elektryk Kielce nie należy do partii politycznej

Na kogo można głosować? Pełna lista kandydatów do Senatu w okręgu nr 82

Nr Nazwisko i imiona Zawód Miejscow. zam. Komitet Przynależ. do partii pol. lub poparcie
1 DĘBNIAK Marzena Magdalena urzędnik samorządowy Ostrowiec Świętokrzyski KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY SENATOR MARZENA DĘBNIAK” nie należy do partii politycznej
2 LORANTY Dariusz Adam nauczyciel akademicki Kobyłka KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY nie należy do partii politycznej
3 RUSIECKI Jarosław socjolog Ostrowiec Świętokrzyski KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Cisza wyborcza

Cisza wyborcza rozpoczęła się o północy z piątku na sobotę i potrwa do zakończenia głosowania, czyli do godz. 21 w niedzielę. W okresie ciszy wyborczej nie wolno prowadzić agitacji wyborczej (nakłaniać do głosowania). Nie wolno zwoływać zgromadzeń, pochodów, manifestacji oraz rozpowszechniać materiałów wyborczych. Nie wolno pisać komentarzy wyrażających poparcie dla danego kandydata czy partii. Nie wolno też wykazywać aktywności w prowadzeniu kampanii wyborczej, udostępniać zdjęć sugerujących poparcie dla danego ugrupowania.

Cisza wyborcza - co można, a czego nie można?

W czasie ciszy możemy informować o przebiegu wyborów, utrzymywać w Internecie dostęp od materiałów agitacyjnych oraz wyników sondaży umieszczonych przed rozpoczęciem ciszy, o ile nie będą w nich nanoszone żadne zmiany, relacjonować głosowanie, utrzymywać plakaty powieszone przed ciszą, podawać informacje o frekwencji w ubiegłych wyborach oraz podawać w dniu wyborów informacje o liczbie osób, którym wydano karty do głosowania (ustalone przez PKW na podstawie danych z komisji obwodowych).

Nie wolno natomiast podawać do wiadomości publicznej nowych sondaży, wyników wyborów, wyników sondaży przeprowadzanych w dniu głosowania (exit poll), w tym o przewidywanej frekwencji. Nie wolno również klikać znaczków "Lubię to!" i podobnych pod postami internetowych polityków. Nie można też udostępniać profili polityków, materiałów agitacyjnych, czy też podawać do wiadomości publicznej listy kandydatów nieuwzględniające wszystkich kandydatów/komitetów wyborczych.

Co grozi za naruszenie ciszy wyborczej?

Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji jest wykroczeniem za które grozi kara grzywny od 50 do 5000 zł. Naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości sondażu jest już przestępstwem, za które grozi kara grzywny od 500 000 do 1 000 000 zł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media