fbpx

Polecamy

XI Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego za nami - bieg OPEN (ZDJĘCIA)

W sobotę 28 września na stadionie Ruchu odbyła się druga część XI Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konrada Kröniga oraz Starosty Artura Berusa.

Rozpoczął się o godzinie 13 na stadionie dawnego Ruchu przy ul.Piłsudskiego. Biegacze dzisiaj rywalizowali tylko w kategorii OPEN.

W biegu wzięło udział wielu biegaczy, w różnym przedziale wiekowym. 

Rywalizacja toczona w ramach XI Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego odbywała się w dwóch dniach w kategoriach: Przedszkola, Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne oraz Kategoria Open

Uczestnicy mieli do pokonania trasy na różnych dystansach dostosowanych do wieku startujących. Biegi w kategorii przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne odbywały na bieżni stadionu, natomiast dzisiejsza trasa głównego biegu w kategorii Open (10 km) przebiegać będzie ulicą Piłsudskiego ( 3 pętle)

Krzysztof Woliński – trener, wychowawca. Przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkoatletyce w biegach średnich i długich. Trenowani przez niego zawodnicy zdobywali wielokrotnie medale mistrzostw Polski. Trener dwojga olimpijczyków, Wioletty Frankiewicz i Rafała Wójcika, oraz wielu zawodników i zawodniczek reprezentujących kraj na mistrzostwach Europy i świata. Jego wychowankiem był także Artur Osman, wielokrotny medalista imprez krajowych. Krzysztof Woliński pracował w Granacie oraz STS-ie Skarżysko. Zmarł nagle w 2008 r. podczas obozu sportowego w Spale. Miał 50 lat.

 


reklama


WS foto: Marek Sikora FOTO-CENTRUM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media