fbpx

Polecamy

XI Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego za nami cz. 1 (ZDJĘCIA)

piątek 27 września na stadionie Ruchu odbył się XI Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konrada Kröniga oraz Starosty Artura Berusa.

Rozpoczął się o godzinie 10 na stadionie dawnego Ruchu przy ul.Piłsudskiego. Od godziny 10:00 do 13 biegacze rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Bieg w kategorii OPEN odbędzie się 28 września o godzinie 13:00 na stadionie Ruchu.

 

W biegu wzięło udział wielu biegaczy, w różnym przedziale biegowym o przedszkolaków po szkoły ponadgimnazjalne.

Rywalizacja toczona była w kategoriach: Przedszkola, Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne oraz Kategoria Open.

Uczestnicy mieli do pokonania trasy na różnych dystansach dostosowanych do wieku startujących. Biegi w kategorii przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne odbywały na bieżni stadionu, natomiast jutrzejsza trasa głównego biegu w kategorii Open (10 km) przebiegać będzie ulicą Piłsudskiego ( 3 pętle)

Krzysztof Woliński – trener, wychowawca. Przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkoatletyce w biegach średnich i długich. Trenowani przez niego zawodnicy zdobywali wielokrotnie medale mistrzostw Polski. Trener dwojga olimpijczyków, Wioletty Frankiewicz i Rafała Wójcika, oraz wielu zawodników i zawodniczek reprezentujących kraj na mistrzostwach Europy i świata. Jego wychowankiem był także Artur Osman, wielokrotny medalista imprez krajowych. Krzysztof Woliński pracował w Granacie oraz STS-ie Skarżysko. Zmarł nagle w 2008 r. podczas obozu sportowego w Spale. Miał 50 lat.


reklama


WS foto: Marek Sikora FOTO-CENTRUM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media