fbpx

Polecamy

Wizyta Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka w Mesko (ZDJĘCIA)

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak z wizytą w Skarżysku-Kamiennej. W MESKO podpisywał umowę na zakup 820 szt. pocisków rakietowych. Zamówienie ma być pierwszym etapem i wstępem do kolejnych kontraktów.

Umowa, którą podpisano w czwartek w MESKO S.A. to zamówienie na zakup 820 szt. pocisków rakietowych o wartości prawie 25 mln zł.

- Ważne jest to, żeby polski przemysł zbrojeniowy się rozwijał – mówił Mariusz Błaszczak tuż po podpisaniu umowy. - To wartość kontraktów lokowanych przez agendy MON w polskim przemyśle zbrojeniowym - dodał Minister MON

Minister Obrony Narodowej odniósł się też do słów krytyki obecnego funkcjonowania MON stwierdzając, że to „forma uprawiania polityki”. Jednocześnie zapewnił, że umowa podpisana w czwartek ma być wstępem do kolejnych kontraktów.

Witold Słowik Prezes Zarządu PGZ SA wyraził nadzieję, że ta umowa wpłynie na poprawę sytuacji finansowej w MESKO, mówił też o planach rozbudowy.

 – Technika rakietowa jest jednym z segmentów, które są bardzo ważne dla PGZ. Chcemy rozwijać te kompetencje, alokując znaczącą część projektów właśnie tutaj, w MESKO. Jednym z naszych najważniejszych, strategicznych projektów rozwojowych jest inwestycja w zakłady w Skarżysku-Kamiennej i Pionkach w celu stworzenia centrum produkcyjnego w zakresie amunicji mało-, średnio- i wielkokalibrowej oraz prochów wielobazowych – powiedział Witold Słowik, prezes zarządu PGZ S.A.

122 mm pocisk rakietowy M-21 FHE „Feniks” jest przeznaczony do przenoszenia głowic odłamkowo-burzących na odległość do 42km. Jego głównym zadaniem jest niszczenie umocnień, sprzętu wojskowego oraz siły żywej.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media