fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Płacił skradzioną kartą, czekają go kłopoty

Nie uniknie odpowiedzialności 31-letni mieszkaniec Skarżyska – Kamiennej, którego przestępcza działalność doprowadziła do po raz kolejny za kratki. Mężczyzna podejrzany jest o cztery kradzieże z włamaniami i jedno usiłowanie dokonania takiego przestępstwa. Płacił bowiem za zakupy skradzioną kartą. Tym samym w myśl przepisów prawa dopuścił się pięciu czynów karalnych. Grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek w ręce skarżyskich kryminalnych wpadł miejscowy 31-latek. Mężczyzna podejrzany jest o to, że cztery razy zapłacił za zakupy nie swoją kratą płatniczą i raz usiłował dokonać takiej płatności. Takim zachowaniem wyczerpał znamiona przestępstw kradzieży z włamaniami. Stróże prawa ustalili, że karta, którą się posłużył została skradziona na początku sierpnia z dostawczego busa. Właściciel pozostawił auto na parkingu z niedomkniętą szybą. Wówczas 31-letni skarżyszczanin utracił m.in. dokumenty, karty płatnicze i pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych. Tego samego dnia z karty „skorzystał” właśnie zatrzymany. Śledczy zbadają jego udział w przedmiotowej kradzieży.


reklama


Podejrzany 31-latek był uprzednio karany za kradzież i kradzież z włamaniem. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia zarzucanych przestępstw. Przez jego „działalność” pokrzywdzony utracił z konta blisko 200 złotych. Prokurator objął sprawcę policyjnym dozorem. Niebawem odpowie przed sądem. Za tego rodzaju czyny może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

JG/KPP Skarżysko-Kam.

Projekt i wykonanie Spotted: Media