fbpx

Polecamy

Bliżyńscy seniorzy w działaniu (ZDJĘCIA)

Bliżyńscy seniorzy w ramach projektu „Seniorzy w działaniu” w dniu 7 września uczestniczyli w wycieczce do Michniowa, gdzie zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa Wsi Polskich. Wcześniej w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” wzięli udział w konferencji naukowej zatytułowanej „Takie same dla wszystkich? Znaczenie przedmiotów w postrzeganiu i kształtowaniu tożsamości narodowej i lokalnej”.

Podczas wycieczki ponad 50. uczestników wyjazdu odwiedziło też ścieżkę edukacyjną „Leśna Droga Krzyżowa”, a na koniec nad suchedniowskim zalewem odbyło się spotkanie integracyjne z seniorami z Suchedniowa.

Projekt realizowany przez TPD Oddział Gminny Bliżyn jest dofinansowany z Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Jego celem projektu jest wsparcie rozwoju różnych form edukacji i aktywizacji społecznej ludzi w wieku 60+ zamieszkujących powiat skarżyski. Program wspiera ich uczestnictwo w życiu społecznym.


reklama


Cel zostanie osiągnięty poprzez uzyskanie przez uczestników projektu wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie prowadzonych zajęć, warsztatów grupowych, aktywnych wykładów w terenie, spotkań doradczych i integracyjnych.

Projekt jest realizowany od kwietnia  i będzie trwał do końca roku. Jego kierownikiem jest Halina Fidor, koordynatorem Grażyna Kij, a z seniorami pracuje również grupa wolontariuszy: Ilona Mamla, Karolina Gałczyńska-Szymczyk, Paweł Czesny, Norbert Krzyżanowski i Grzegorz Smardzewski.

UG Bliżyn

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media